15/03/2018

Karlovy Vary pod sněhem

Tohle lázeňské město nejvíce žije v létě. Na začátku července se sem sjíždějí hvězdy stříbrného plátna a fanoušci filmu. Jenže Karlovy Vary toho nabízejí mnohem víc, než kultovní filmový sál hotelu Thermal, večírky v Grandhotelu Pupp a lázeňskou promenádu.


Za léčivými prameny sem jezdí lidé z celého světa. Hotel Prezident, ve kterém jsme se tentokrát ubytovali i my, navštívili třeba Gérard Depardieu, Ben Kingsley nebo Václav Havel. Léčebný wellness program v Hotelu Prezident připravuje MUDr. Milada Sárová, která je uznávanou odbornicí v oblasti balneologie. Přijet sem můžete na léčebný pobyt, který vás zbaví stresu a nadbytečných kilogramů. A nebo si můžete vybrat z velkého množství wellness pobytů. I když sem ale přijedete jako běžní hosté, máte k dispozici nádherný bazén a velkorysé wellness se saunami, párou a odpočívárnou.

Nás nejvíc zaujala procedura Floating. Je to šedesát dlouhých minut, které máte jen a jen pro sebe. Během nich se ponoříte do bazénku s teplou vodou. Díky velkému množství soli z Mrtvého moře se v něm ale doslova vznášíte. Zvukové a světelné efekty navíc působí relaxačně a regeneračně. Wellness si můžete dopřát i v soukromých Spa Suitech s mramorovou parní kabinou, saunou z borovice nebo přísadovou koupelí ve velké vaně.


V celém hotelu najdete teakové dřevo a kvalitní materiály. Ve stejném duchu se nesou i pokoje. Ty mají prostorné sprchové kouty a ty nejpohodlnější matrace na světě.Hotel Prezident je jen pár metrů od Vřídla. Doporučujeme udělat si procházku večerním vylidněným městem, protože zpátky na pokoji budete za minutku. Doslova. 


Mile nás překvapily snídaně a to především svým velkým výběrem. I v zimě jsme si tu pochutnali na sladkém melounu. Večeře tu fungují také formou bufetu. Vybrat si můžete od polévek, vegetariánských jídel a salátů, přes českou klasiku, zvěřinu až po sushi. Každý den se podává jiný dezert. K večeři můžeme doporučit víno, které si tu v době naší návštěvy dával snad každý host. Moc příjemné taky je, když vám k večeři hraje pianista. Zkrátka romantika jako hrom.Pokud byste potřebovali prostor na práci nebo jen příjemné prostředí pro čtení knížky, navštivte určitě lounge. My jsme tu seděli asi tři hodiny a vůbec se nám nechtělo pryč. 

Až si užijete rozmazlování v Hotelu Prezident, máme pro vás ještě tři tipy, kam se vydat ve Varech nebo jejich okolí na výlet.

  1. na vynikající bagel vyražte do Bagel Lounge


  1. kávu si dejte v Republica Coffee


  1. na procházku v přírodě kolem rybníčků vyražte do blízkého městečka Ostrov

Nám se ale stejně chtělo pořád dokola procházet po Varech a kochat se výhledy. Po procházce jsme se šli vyhřát do sauny se solnou stěnou a přemýšleli nad tím, kdy sem vyrazíme zas. Teď už víme, ale co vy?

Autor: Pavla / Holka z onlinu