Vinařství Václav

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Ve dvou sousedních domech v Hustopečích, sjednocených jednoduchým a moderním interiérem najdete vinařství Václav, degustační sklípek a hlavně apartmány. Oba domy jsou nově zrekonstruované a originálně vybavené. Oba domy zdobí dechberoucí sbírka grafik od českého výtvarníka Jiřího Slívy a umělecké artefakty s příběhem.


A unikátní je i místní sklípek, který vytvořili výtvarníci Šimon Rujbr a Martin Ptáček ze studia MOMO interiér. Zvenčí dům vypadá obyčejně, uvnitř se však skrývají poklady v podobě soch řezbáře Jiřího Netíka odlitých z bronzu nebo unikátní sklepní vstupní portál z kovářsky opracovaného černého plechu. Díky skleněným deskám mezi patry můžete přímo ze sklepa pozorovat hvězdy.Číst více

Vybavení

  • Parkování
  • Vinařství
  • Vinný sklípek
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Kde budete spát

Vinařství nabízí čtyři apartmány. Využít je mohou hosté, kteří přijeli na degustaci, ale poslouží každému, kdo hledá pěkné ubytování v Hustopečích. Každý z apartmánů je v jiném stylu, všechny ale mají kuchyně plně vybavené moderními spotřebiči zabudovanými v betonovém skeletu, stylové koupelny s netypickými doplňky a ložnice vybavené pohodlnou manželskou postelí. Díky přistýlkám se do apartmánů vejdou až 4 hosté.Z oken je překrásný výhled jak na město Hustopeče a věž moderního kostela svatého Václava a svaté Anežky České, tak na svah porostlý hroznovým vínem a levandulí.

Co tam můžete dělat

Jste ve vinařství na jižní Moravě, takže ochutnat místní víno je téměř povinnost. Na polovině místní vinice pěstují výborná minerální vína s charakteristickou chutí. Na Dukelském náměstí v Hustopečích stojí renesanční dům U Synků, v němž sídlí Městské muzeum a galerie a na jehož nádvoří objevíte pískovcovou plastiku kvasinky vinné – rekordní uměleckou zvětšeninu živého organismu. Na město se můžete podívat z Mandloňové rozhledny, k níž vede Mandloňová stezka, která prochází údajně největším mandloňovým sadem ve střední Evropě.

Co byste měli ještě vědět

Chutnou snídani z domácích surovin vám připraví přímo paní majitelka.

Hostům je dispozici zahrada.

Wifina ve všech prostorách saozřejmostí.

Soukromé neplacené parkoviště.

Využít můžete prostornou místnost pro 150 lidí, kde lze uspořádat soukromé a společenské akce.

Domácího mazlíčka nechte doma.

Další nabídky v této lokalitě

Vinařství Peřina

Malé penziony

Věstonická Moruše

Apartmány

Café Fara

Penziony

Vinařství Gotberg

Malé penziony

Hotel Lotrinský

Hotely