Vítěz v kategorii Malé penziony 2017
Vítěz v kategorii Malé penziony 2017

ŠTAJNHAUS

„Dům s renesančním jádrem stojí přímo na úpatí zámeckého kopce v bývalé židovské čtvrti Mikulova. Za svoji existenci utržil obrovské množství šrámů, prodělal desítky přestaveb a operací. Ty ho změnily k nepoznání, ale přesto si dokázal udržet středověkou pitoresknost. Na začátku jsme netušili, kam na konci dojdeme. Hledali jsme hranici, do jaké doby se můžeme vrátit a kdy se už vydat po nové cestě. Ale stále jsme chtěli zachovat dům jako organický celek. V domě nenajdete rovnou zeď nebo pravoúhlý otvor, všechny prvky bylo tedy třeba znova vynalézt a vyrobit na míru, čemuž byl investor nakloněn“, popisuje renovaci domu architekt Jan Hora. 


Jak to tam chodí 

Štajnhaus nabízí ubytování v historickém domě ze 16. století přímo v centru města Mikulov. Původní renesanční dům je po kompletní rekonstrukce s prvky moderní architektury. Každý pokoj a vlastně každý koutek domu je unikátní. Část penzionu slouží jako soukromý prostor pro provozovatele, který vám bude na blízku kdykoliv, když budete mít nějaké přání či připomínky. 


Kde budete spát 

V malém penzionu se můžete ubytovat v jednom z pěti minimalisticky zařízených pokojů. Na výběr máte dvoulůžkový žlutý a modrý pokoj, čtyřlůžkový bílý pokoj a dva apartmány, zelený a šedý, s plně vybavenou kuchyňskou linkou. Všechny pokoje mají k dispozici vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem nebo vanou. Pokud jste příznivci moderní architektury a nemáte rádi prostor zahlcen nábytkem, bude se vám tady líbit.


Co tam můžete dělat 

Ve sklepení historického domu je umístěn vinný sklípek, kde můžete ochutnat vína z okolí Pálavy. Pro vinařské nadšence je tu možnost návštěvy soukromého vinařství s řízenou degustací toho nejlepšího, co majitelé vypěstovali. 

Když už budete v Mikulově, nenechte si ujít prohlídku barokního zámku. Cestou ze zámku se jděte pešky projít k Jeskyni Na Turoldu, kde vám „výzdoba“ jeskyně bude připomínat procházku po dně jurského moře. Povinností v Mikulově je ještě procházka na Svatý kopeček, odkud budete mít výhled na město jako na dlani. 


Co byste měli ještě vědět:

Wifi volně k dispozici

Apartmány disponují klimatizací

Domácí zvířata vítána 

Celý dům je výhradně nekuřáckýO Štajnhausu jsme také napsali:

7 horkých letních tipů na dovolenou z Moravy aneb kam na poslední chvíli...

20 MÍST, KTERÁ VÁS OKOUZLÍ: VYHRAJTE POBYT V JEDNOM Z NICH


Chcete mít informace o nových kouzelných místech a novinkách z první ruky?