Chornitzerův dům

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Penzion Chornitzerův dům stojí v zástavbě historických budov na náměstí Zachariáše z Hradce v Telči, které spadá pod ochranu UNESCO. Vychutnejte si tady jedinečnou atmosféru původně gotického domu, který díky barokní přestavbě získal kouzelné průčelí s podloubím. Chornitzerův dům spadá do projektu Domy s duší stejně jako Rezidence Adalbert ve Valticích, Apartmány Athanor v Českém Krumlově nebo penzion Baltazar v židovské čtvrti Mikulova.

Jak to tam chodí

Apartmány sídlí v budově z 16. století, kde se majitelé podařilo velmi nenásilně zachovat historii domu. Panuje zde naprosté ticho a klid, všechny prostory jsou čistě a harmonicky zařízené. Už při vstupu do penzionu z krásného náměstí ucítíte příjemnou atmosféru, která začíná u milé paní recepční a končí za domem u rybníka.  Snídani si můžete nově vychutnat v nově zrekonstruovaných prostorech.


Kde budete spát

V Chornitzově domě se můžete ubytovat v jednom ze čtyř apartmánů určených pro 2 až 5 osob. Všechny jsou vybaveny jednou nebo dvěma ložnicemi, obývacím pokojem s prostornou sedací soupravou a LCD televizí a plně vybaveným kuchyňským koutem. Ve dvou apartmánech najdete koupelnou se sprchovým koutem, další pokoj má v koupelně masážní vanu a dominantou posledního pokoje je vana uprostřed ložnice – ideál pro romantický večer ve dvou.

Co tam můžete dělat

Využít můžete posezení na okrasné zahradě pod zastřešenou terasou nebo pod slunečníkem s výhledem na Štěpnický rybník. Při posezení můžete ochutnat lahodná vína ze společnosti Moravíno Valtice, partnera projektu Domy s duší. Pod Chornitzerovým domem se nachází gotický sklep, ze kterého můžete nahlédnout do Telčského podzemí. 


Co byste měli ještě vědět:

  • Wifi připojení zdarma
  • Parkování zdarma k dispozici 200 metrů od domu
  • Ve většině apartmánů najdete klimatizaci
  • Všechny pokoje jsou nekuřácké

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Malé penziony 2018 Vítěz v kategorii Malé penziony 2018
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

Včelíny Želiv

Glamour camping

Na Kolářce

Penziony

Treehouse Stvořidla

Glamour camping

Wellness Rock Live

Apartmány

Letohrádek svatý Vojtěch

Boutique hotely