read

Noblesní zážitek

Pojďte se s časopisem LUXURY podívat, na jaká místa se vydat, aby jste se cítili jako šlechtičny a šlechticové...

read

5 kouzelných chalup, kam utéct před stresem

Padla na vás jarní únava a rády byste načerpaly síly někde pryč od městského shonu, na venkově v krásné přírodě? S online magazínem Jenproholky.cz jsme pro Vás pár míst vybrali.

read

Na samotu ve dvou

Utéct z města, daleko od lidí a každodenního stresu. Ideálně jen sami ve dvou někam do přírody. I taková místa jsou a vy je můžete s námi objevit.

read

Oáza uprostřed Jizerských hor

S týdeníkem EURO jsme se pro dnešek vydali do Libereckého kraje, nahlédnout do kouzelného místa jménem Prezidentská chata, která zde stojí již od roku 1928.

read

Kouzelná svatební místa

Na zámku, na panství, na statku nebo ve stodole - svatbu v dnešní době můžete mít kdekoliv se vám zachce. My vám ukážeme od každého něco...

read

Czech brewery in nordic style

This time you can read in the magazine THE BUSINESS about a quite new HOTEL KLEIS which we discovered during our visits of the brewery Cvikov and where they unite czech tradition and nordic style.

read

Where to spend the whole day in a bathrobe

Read our tips where to recharge your batteries after long winter time, where you can relax in whirlpool, have a massage, take a swim and where is sauna paradise or a private spa.

read

A place where nobody find you

With the weekly magazine EURO we set out to the hotel OSTROV not far from the national park České Švýcarsko, where they will take care of you and your tastes

read

Is the Czech Republic Amazing?

Amazing Places is going to attend the conference 360° Travel Trends. Do you think that the Czech Republic is amazing? Come to listen to us.

read

8 places where you can lounge about at a tile stove

Traditional cabins and fairy tale cottages are still very popular among Czech tourists, so we made some tips in which you can sleep at a tile stove.

read

6 tips for chalets and cabins

On the online version of the magazine FORBES you can find tips for traditional cottages, chalets and cabins which are ideal for skiers as well as for non-sportsmen.

read

Delicious food in the Bohemian Paradise

This time the weekly magazine EURO presents ÁBELŮV MLÝN not far from Turnov which contains famous restaurant and homely new furnished guest house.