Na samotě u lesa

1. července 2022
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Už dlouho se chystáte utéct z každodenního shonu a stále nemůžete najít to pravé místo na samotě, kde by vám společnost dělal jen zpěv ptáků a šumění lesa? Potom jste na správné adrese. Máme pro vás hned několik tipů na domky a chatky, kde nepotkáte ani živáčka a nabijete baterky jako už dlouho ne.
 

Rocksky House
Vlastníma rukama přestavěli námořní kontejner na malinký domeček a umístili ho mezi vzrostlé stromy na Vysočině. Vy tady najdete útulné a designové zázemí, které obklopují pole a lesy. Tuhle uklidňující scenérii navíc můžete sledovat přímo z postele, což je opravdu nezapomenutelný zážitek. Rocksky House stojí na principu „less is more“, proto je interiér řešen minimalisticky a wifi byste tu hledali marně. Tak využijte příležitosti a buďte chvíli offline. I přes střídmý přístup k vybavení tady ale najdete spoustu roztomilých detailů, třeba psací stroj!

Riverside Cabin
V úplné symbióze s přírodou a skrz naskrz dřevěný. Takový je dvoupatrový domek uprostřed lesů v Jižních Čechách, jenž jeho majitelé nazvali Riverside Cabin. Už z názvu je patrné, že se dřevostavba nachází kousíček od koryta řeky Malše, a vy se tak kromě zvuků lesa budete moct zaposlouchat i do zurčení vody. Čerstvý vzduch nejlépe nasajete na terase, z níž můžete na koruny stromů shlížet třeba celý den. Až vám vyhládne, ogrilujte si něco dobrého nebo vyčarujte romantickou večeři při západu slunce. Aby byl den v Riverside doveden k dokonalosti, zbývá už jen odpočinek ve finské sauně, který můžete nakombinovat s ochlazením přímo v řece.

Hidden Retreat
Projděte lesem až k zatopenému lomu, kde přímo na břehu stojí roztomilý domek s možná nejkouzelnějším výhledem, jaký jste kdy viděli. Jak často se vám také podaří mít celou vodní hladinu jen pro sebe? Na ní se navíc vznáší plovoucí sauna, která je jen jedním z mnoha neopakovatelných zážitků, jenž vám Hidden Retreat naservíruje. Tahle magická cabin je ideální pro dva a asi byste jen těžko hledali větší romantiku než právě tady, nedaleko Světlé nad Sázavou. Ráno si zde užijete božské ticho, večer zase zářící hvězdnou oblohu. Relax ve vytápěném sudu je potom pouhou třešničkou na dortu.

Ootoolno
Usínejte v korunách stromů a probouzejte se za zpěvu ptáků a zvuků přírody. Bližší kontakt s přírodou a větší odpojení od reality, než vám poskytne tahle chatička, si umíme představit jen těžko. Ootoolno je designový domeček, rafinovaným způsobem zavěšený mezi stromy na Vysočině. Jeho přesná poloha je ale tajná, všechny informace dostanete až s rezervací a pak už začne to pravé dobrodružství, které končí čtyřmetrovým žebříkem vedoucím přímo do chatičky. Nečekejte tady wifi ani sprchu, zato se můžete připravit na úchvatné výhledy, osvěžení v potůčku a opravdu útulný stylový interiér.

Na Krásné
Vydejte se zpátky v čase, oživte si vzpomínky na léto u babičky a dýchejte vůni venkova. Ve dvou chaloupkách, které tady stojí od roku 1863, se ubytuje celkem čtrnáct lidí a můžete si být jisti, že místí atmosféra vás pohltí natolik, že se vám do uspěchané reality vůbec nebude chtít vracet. Zamilujete si hlavně zahradu, která je plná vzrostlých stromů, kapradí a roztomilých zákoutí, kam se můžete schovat s knížkou nebo šálkem čaje. Večer si ve světnici zahrajte deskovky, poseďte u praskajícího krbu a užijte si, jak pomalu tady plyne čas.

Chata v sadu
Žádní sousedé, žádná projíždějící auta, zkrátka nikde ani živáčka. To je luxus, kterým disponuje Chata v sadu, oáza klidu v podhůří Železných hor. Užijte si ranní slunce na terase a projděte se přilehlým sadem, kde rostou staré odrůdy jabloní, hrušně, švestky, třešně, ořešáky, ryngle a další ovocné stromy. Přírodu tady budete mít na dosah i uvnitř. Hlavní místnost s kuchyní má prosklenou stěnu, takže okolní lesy můžete sledovat za každého počasí. Pokud přijedete v chladnějších měsících, roztopte horký koupací sud a vytvořte si malé spa, kde se odpočívá samo.

Usadlosť pod Kriváňom
Dvě chaty, každá ukrytá v odlehlé krajině, kde budete mít okolní louky a lesy jen pro sebe. Obě jsou vybavené jako luxusní horské chalety, s komfortními ložnicemi, koupelnami a prostornou terasou, kde můžete nabít baterky z horského slunce. Ale to nejlepší? Stačí udělat pár kroků přes práh a jste v Tatranském národním parku. A jak už název napovídá, s výhledem na mohutný Kriváň. Kromě perfektní dostupnosti turistických a cyklistických tras, můžete využít i možnosti se po okolních loukách projet na koni nebo prozkoumat farmářský život na místní Farmě Východná.

Paseca
Uprostřed posázavských lesů, na konci dřevěného chodníčku stojí minimalistický domek Paseca. Vyznačuje se japonskou harmonií, minimalistickým designem a stoprocentním respektem k přírodě. Kde jinde také po každé návštěvě zasadí na oplátku nový strom? Kromě toho vás tady čekají dny plné ticha, prozkoumávání okolních lesů a následný odpočinek v sauně nebo v lehátku na terase. Večer potom doporučujeme rozpálit gril, k tomu si pustit vaši oblíbenou hudbu a zatančit si pod hvězdnou oblohou.

Treehouse Zvičina
Spaní v domku na stromě, odpočinek v lázních s finskou vanou nebo odpolední šlofík v hamace. Tohle všechno má Treehouse Zvičina nedaleko Dvora Králové nad Labem. Je to tady jako takový malý lesní svět sám pro sebe, kde vám nebude chybět vůbec nic. Užívejte si výhledy z terasy, ogrilujte si něco dobrého k snědku nebo se jen uložte do teplé koupele a hoďte všechny starosti za hlavu. Přes den můžete objevovat okolí nebo se vykoupat v přírodním koupališti, večer pak budete usínat na manželské posteli za zvuků šumění stromů, které jsou dokonalou ukolébavkou.

Ramenai
V hraničním trojúhelníku mezi Rakouskem, Čechami a Bavorskem se ukrývá horská vesnička Ramenai, která je rájem pro dobrodruhy, horolezce i děti. Každý si tady najde to své, od rodinné chaty přes útulné domečky až k posteli ve stromě. Za projektem stojí rodina, která si dala za cíl vybudovat místo pro milovníky přírody, aktivní dovolené a zážitků. Ve všech interiérech hraje prim dřevo, doplněné o vkusné detaily s důrazem na pohodlí. Ramenai je díky tomu perfektním zázemím pro všechny, kteří se vydají objevovat Šumavu ať už na kole, pěšky nebo třeba na lodi.

Podobné články