Ramenai

Snílci, horolezci & děti - to jsou ti, kteří za tímhle kouzelným projektem stojí. Konkrétně je to Günter Hofbauer se svou ženou a dvěma dětmi, kteří všichni vyrostli na Šumavě. Jako vášnivý horský a lyžařský průvodce se Günter brzy vydal do světa a středobodem jeho života se staly hory, jak jinak než ty nejvyšší. Trávil dlouhé měsíce na expedicích, až se v roce 2009 konečně vrátil do svého kraje. A už tady zůstal. Horolezectví ho však dodnes nepustilo. Pořád plánuje menší túry nebo se třeba spontánně rozhodne vystoupat na Mont Blanc. Jeho vášeň pro horolezectví byla také hnací silou výstavby lanového parku, který otevřel v Ulrichsbergu v roce 2009. Následoval další krok právě s projektem Ramenai, kterým si plní svůj sen o vytvoření jedinečného bydlení a vzniká tak domov orientovaný na zážitky. Pro lidi, kteří touží po přírodě a klidu. Pro skutečné zážitky. Najdete zde 8 chaloupek s celkovou kapacitou 43 lůžek. Ramenai se nachází 1.5km od jihočeských hranic.

Jak to tam chodí

Dovolená a chata v lese je slibná kombinace. Ramenai na Šumavě není klasická horská vesnice. Žádná nabídka se všemi zvonky a píšťalkami. Je to místo pro každého, kdo hledá jednoduchost. A kdo ocení vzrušující kombinaci lesa a bydlení. Spousta odpočinku, síly a energie.

Kde budete spát

Úplně v soukromí ve vaší chatě uprostřed lesa. Je to skromně a přirozeně zařízená chata. Jsou tam velké chaty pro rodiny, nejlepší přátele a všechny, kteří mají rádi spoustu místa. A pak jsou tam malé chaty pro každého, kdo má rád útulný prostor. Jsou vhodné pro jednotlivce i pár.  A také je tam postel ve stromě, ve kterém žijete kousek nad zemí a než jdete spát, můžete počítat nejen ovce, ale i hvězdy.


Co tam můžete dělat

Dobrodružné stezky, výlety na vrcholky, šlapání, horolezectví, pádlování, golf nebo prostě procházky lesem ... kdo má rád aktivní pohyb, může v Šumavě vypustit páru různými způsoby. Tady v hraničním trojúhelníku mezi Rakouskem, Čechami a Bavorskem můžete také všude sledovat nádhernou starou kulturní krajinu a znovu objevit některé z téměř zapomenutých věcí. Stará řemesla, tradiční znalosti a zasněná místa jsou pozvánkou k prožitkům.


Co byste měli ještě vědět

Ramenai je dokonalým útočištěm pro ty, kteří hledají klid a pohodu. Bez aut a nádherně tichý.Chaty, vědomě zaměřené na to podstatné s velkou citlivostí, mají vše, co potřebujete pro soběstačnost, protože v Ramenai není žádná restaurace. Drummerhum, samozřejmě.


Další nabídky v této lokalitě

Apartmány Červený Dvůr

Malé penziony

Šumavská Maringotka

Glamour camping

Stříbrný vítr

Penziony

Statek u Medvěda

Apartmány

Penzion Pěkná 26

Malé penziony