16/07/2021

10 kouzelných míst, kde vaše chuťové buňky zažijí gastronebe

Často vám doporučujeme místa s krásným wellness, nezapomenutelnými výhledy nebo panenskou přírodou okolo. To vše vytváří z vaší dovolené ten správný zážitek. Nesmíme však zapomínat na ještě jeden důvod, proč lidi cestují - umění šéfkuchařů. Skvělé restaurace nejsou jen ve velkých městech, lze je najít ve všech koutech naší země. Přinášíme vám seznam deseti penzionů a hotelů, které se pyšní těmi nejlepšími šéfkuchaři, za jejichž specialitami se sjíždí i hosté z daleka.

Hovězí ve všech podobách

Přepadla vás chuť na pořádný kus masa? Zajeďte si do západních Čech a užijte si v Angusfarm opravdové nebe. Vaří tu sezónně, lokálně a bez kompromisů. Každý den jim vozí farmáři čerstvé suroviny, z nichž kuchaři připravují skvělá jídla. Místní restaurace se pyšní nejen famózními pokrmy z hovězího plemene Angus, ale také krásnou venkovskou stodolou, kde si dobroty z grilu můžete vychutnat dosyta.

Poklady českého Švýcarska

Na Stodolci je poctivá restaurace, do které se vyplatí si zajet, i když nejste v penzionu ubytovaní. Vaří především  českou kuchyni, lehká jídla moc nečekejte. Jsou ale z kvalitních surovin a chuťově tak výborné, že vám po výšlapu po místních kopcích udělají opravdu dobře. Když už budete v této malebné vesničce, udělejte si po ní procházku. Místní domky s roubením vás uchvátí.

Otevřená kuchyně

Nedaleko Prahy, v oblíbené obci Dobřichovice, najdete v její klidné části Hotel Panská Zahrada, jehož pokoje potěší všechny, co mají rádi funkční styl a kvalitní materiály. Ty vytváří z místa elegantní místo, které dohromady se skvělou restaurací potěší ty z vás, co sledujete nejnovější trendy v designu i gastronomii. Tým pod vedením šéfkuchaře Františka Hozmana mění své menu v závislosti na sezónních potravinách. Pochutnáte si na všem, my ale doporučujeme především jejich vyhlášenou kulajdu.

Karlovarská ikona

Jeden z nejlegendárnějších hotelů v Česku asi dlouze představovat nemusíme. Grandhotel Pupp je známý především kvůli svému spojením s filmovým festivalem. Za pozornost ale nestojí jen úchvatná budova a její luxusní interiéry, ale také restaurace, které v hotelu najdete hned tři. Záleží, jestli máte chuď na drink a něco menšího k němu nebo na pořádnou slavnostní večeři. Pokud přijedete během teplých měsíců, doporučujeme vyzkoušet tu nejlepší zmrzlinu, kterou ve Varech najdete.


Piano Nobile

Restaurace v Chateau Mcely se pravidelně řadí mezi nejlepší restaurace v České republice. Pro hosty připravuje lahůdky kreativní tým pod taktovkou zkušeného šéfkuchaře Honzy Štěrby. Při své práci se nechává inspirovat přírodou, okolními lesy, místní bylinnou tradicí devatera kvítí i tradičními rodinnými recepty majitelů Cusumano. Určitě vyzkoušejte posezení na nádherném patiu Bellavista, které bylo vytvořeno v designu zimní zahrady s průhledy do parku.

Venkovská pohoda

Zkušení kuchaři Dvora Hoffmeister vás přesvědčí, že láska skutečně prochází žaludkem. Menu je sestaveno z kvalitních surovin typických pro moderní českou kuchyni, doplněné o kvalitní víno. O chod restaurace se stará vnučka Adolfa Hoffmeistera. Ta vystudovala švýcarskou hotelovou školu a ve Dvoře Hoffmeister se krůček po krůčku snaží své znalosti uvádět v život.

Únik z města

V restauraci penzionu V polích se menu mění každý den podle dostupnosti čerstvých surovin a momentální inspirace. Kladou tu důraz na kvalitní jídlo, žádné polotovary. Inspirují se na venkově, a to na českém, moravském, ale i italském nebo francouzském. Pokud budete mít chuť na něco konkrétního, zkuste se zeptat v kuchyni. Připraví vám dobrotu na přání. Co byste řekli třeba na svíčkovou?

Gastro prioritou

Dvůr Perlová voda se straní ruchu velkoměsta a nabízí prostory nedaleko přírody. Je ale možné, že do lesa to tentokrát vůbec nestihnete. Areál statku je totiž plný možností, jak vyplnit čas. To nejlepší vás ale čeká v místní restauraci velikosti fotbalového hřiště. Díky otevřené kuchyni můžete sledovat kuchaře při jejich inspirativní práci. K tomuto představení si objednejte místní pivo Lanýž a čekejte na skvělé jídlo, které před vámi zanedlouho přistane.

Restaurant Sequoia

K hotelu Zámek Ratměřice patří elegantní restaurace Sequoia, stojící přímo vedle zámku. Zámečtní hosté i ostatní návštěvníci zde mohou ochutnat skvělá jídla z kuchyně zdejšího šéfkuchaře Pavola Pavlíka. Posedět je možné uvnitř restaurace nebo na rozlehlé terase u jezírka s kaskádou a rybami s jesetery. Personál celého areálu je velmi diskrétní a ochotný vám splnit veškerá přání.

Perla Tábora

Restaurace Goldie Hotel Nautilus kouzlí pod vedeném šéfkuchaře Martina Svatka pokrmy české kuchyně v moderním odlehčeném pojetí. Používají převážně regionální suroviny, se kterými pracují poctivě a s náležitou péčí. Goldie  se za léta svého fungování stala jednou z nejlépe hodnocených restaurací u nás. Uchvátí vás ale i svými prostory, jejichž dominantou jsou zrcadla, zlaté sloupy a nekonečný bar.

Autor: Radka / Amazing Places