Apartmán Ateliér Páral

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Jen pár kroků od historického centra Českého Krumlova najdete bývalý ateliér proslaveného krumlovského sochaře Miroslava Párala. Ateliér se proměnil v apartmán, ale obrazy a sochy od nadaného umělce tady zůstaly. Nechte se obklopit uměním ze všech stran, dopřejte si relax v rudé vaně s výhledem na řeku, pusťte si gramofon a nechte se inspirovat. Na místě vás přátelsky přivítá přímo syn umělce, který vám s radostí doporučí ty nejlepší restaurace a zajímavosti v Krumlově.

Vybavení

  • Luxusní postel
  • Parkování
  • Pivovar
  • Vana
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Co tam budete dělat

Snídaně sice není v ceně, ale kdo by chtěl v Krumlově zůstávat jen uvnitř. Vyražte objevovat místní kavárny a pekárny, které vám pan majitel velerád doporučí. Ale pokud se vám opravdu nikam nechce, ve spodním patře apartmánu najdete kromě umělecké galerie dominantu - rudou vanu. Její umístění není náhodné, pokud se ponoříte hlavou těsně nad pěnu a hladinu, máte výhled z okna přímo na protější hrad. Tento detail vymyslel přímo Miroslav Páral a buďte si jistí, že není zdaleka jediný. U vintage posezení si můžete zahrát šachy, pustit gramofon, nebo si vybrat knížku z bohaté knihovny a rozjímat mezi obrazy. Ustláno budeme mít v horním patře na královské posteli s výhledem na sochy. Ráno můžete lenošit a nechat se vzbudit až tlumeným světlem přes krémově matná okna. Zkrátka umění, dekadence, moderna a silný vizuální zážitek v historickém srdci Krumlova.

Jak to tam chodí

Je to jako bydlet v umělecké galerii. Místo klasického světla vám na cestu mezi sochami posvítí pouliční lampa, nohy od konferenčního stolu jsou nohy, ale doslova, a knihu z knihovničky v prvním patře si můžete položit přímo na hlavu myslitele. Podobných překvapení a neotřelých detailů tady najdete spoustu. Dvoupatrový apartmán je pastvou pro oči pro všechny umělecké nadšence i laiky. Ihned při vstupu vás pohladí múza a ohromí prosvětlený a otevřený prostor. Místo je stvořené pro milence, ale pokud se rozhodnete na výlet i s dětmi, určitě se tady zabaví. A na procházce Krumlovem zjistíte, že díla Miroslava Párala jsou rozeseta po celém městě.

Co byste měli ještě vědět

  • Parkování je v ceně. 
  • Z gramofonových desek doporučujeme třeba Karla Gotta.
  • Přímo naproti apartmánu je další galerie.
  • Apartmán je skvělým výchozím bodem pro procházky Krumlovem.
  • Přivítá vás velmi sympatický syn Martin Páral, který vám rád doporučí to nejlepší z Krumlova.

Další nabídky v této lokalitě

Hotel Latrán

Boutique hotely

Krumlovská Věž

Malé penziony

Pension Kristian

Boutique hotely

Monastery Garden

Boutique hotely

Apartmány Latrán 43

Apartmány