22/01/2021

10 glampingových míst pro dva, kde stylově oslavit lásku

Ať už máte raději Valentýna nebo První máj, asi se všichni shodneme, že láska by se měla oslavovat. I my si myslíme, že každý den s někým, koho máte rádi, je sám o sobě svátkem. A tak vám přinášíme inspiraci, kde strávit víkend ve dvou na místech, kde vás nebude nikdo a nic rušit. Máte raději ruch města, dramatické výhledy z hor, temný český les nebo malebné Tyrolsko? Romantika, která rozněžní i ty největší mrzouty, je na těchto místech zaručena za každého počasí.

Spolu ztraceni v neobyčejném treehousu

Stromovny jsou hodně jiné a jako stvořené pro společné večery plné vína a dlouhých hovorů. Ztraťte se v lese, užijte si chvilku u horkých kamen nebo střešního grilu, napojte se sami na sebe a nechte čas jen tak plynout. Jak moc se těšíte na probuzení s výhledem do korun stromů?

Aranka vítá hosty i v Rychlebských horách

Tento příbytek od nás už znáte - stojí v podhůří Šumavy. Nově se v něm můžete schovat i na jedné z pastvin pod starým lesem ve Vlčicích. O své hosty pečuje Aranka s láskou a vřelostí, najdete v ní vše, co budete pro váš pobyt potřebovat. Společně strávený čas u praskajícího ohně v kamnech a vytopenou saunou vám udělá moc dobře.

Na severu vás schová hausbót

Vydejte se do podhůří Jizerských hor a nechte se oslnit výhledem na nestárnoucí Ještěď. Bydlení na vodní hladině je zážitek, který by vám neměl chybět. Pokud neradi lenošíte a kochání se výhledem na rybník vám nestačí, pořiďte si balíček ubytování s přístupem na golfové hřiště.

Útěk ke břehu rybníka

Místo obklopené stromy, všudypřítomným tichem a pár plachými srnkami je přesně to, co vám pomůže najít cestu jeden k druhému. Chata v lese nabízí vše potřebné pro pobyt v přírodě. Počítače nechte doma, vypněte telefony a vyjeďte za dobrodružstvím, nebudete litovat. 

Romantika v korunách stromů

V korunách tří borovic na Stvořidlech najdete místo, kde si zaručeně odpočinete od každodenních starostí, zároveň zažijete netradiční dobrodružství a nemálo komu se zde splní dětský den. Při lenošení v posteli se můžete kochat krásným výhledem do krajiny a na řeku Sázavu. Ranní káva na terase zalité sluncem je neopakovatelným zážitkem, stejně jako večer u sklenky dobrého vína při západu slunce s výhledem na řeku a pasoucí se koně.

Matka měst intimně

Procházeli jste se někdy kolem Vltavy a přemýšleli, jaké by to bylo přespat na řece? Teď můžete, a dokonce v tom největším pohodlí. Poblíž Vyšehradu kotví 12 metrů dlouhý houseboat, který majitelé zrekonstruovali tak, aby vyhovoval i těm nejnáročnějším hostům. 

Poděkujte své milované osobě za lásku a péči a kupte jí zážitek v podobě Dárkového voucheru. Ty můžete uplatnit u více jak 170 našich partnerů v Česku. Prozatím je nelze využít u kouzelných míst v Rakousku, ale i tak věříme, že by ani tato "Amazing Places" neměla ujít vaší pozornosti. Vybíráme pro vás ty nejkrásnější z nich.

Pohádkové domky vás rozněžní v podhůří Alp

Místo jako stvořené pro hravé duše najdete nedaleko Innsbrucku. Sice si budete muset trochu zajet, na druhou stranu budete mít to největší soukromí. Potřebujete jen milovanou osobu vedle sebe. O to ostatní se postará nedotčená místní příroda, která vás ukolébá k těm nejkouzelnějším snům a zážitkům.

Vnímejte Tyrolsko skrze nekonečná okna

Dům stojící na čtyřech nohou vám poskytne veškerý komfort, který při své dovolené budete potřebovat. Modřínové dřevo a přilehlé hory jsou tím pravým pro úplný odpočinek po dlouhém týdnu. Uvolnit se vám pomůže stylová sprcha a zvuk praskajícího dřeva linoucí se z drobných kamen. 

Spánek v náručí korun stromů

Uprostřed panenské přírody nedaleko českých hranic v malém městečku Schrems stojí pět nevšedních apartmánových domů, připomínající spíše nějakou expozici, než komfortní ubytování. Nenechte se ale zmást. I v korunách stromů můžete zažít luxusní pobyt odpovídající vysokým standardům klasických hotelů.

Nedaleko hranic vás čeká nevšední zážitek 

Dřevěná stezka mezi korunami stromů není zdaleka jedinou atrakcí tohoto zážitkového parku. Přímo v jeho srdci, ve výšce pět a deset metrů nad zemí, stojí 12 stromových domů. Hledáte luxus nebo naopak něco nenáročného na přespání? Vyberete si v obou případech. Ubytovat se můžete v lesním loftu, prostorném wellness apartmánu nebo v domkách pro větší skupinky.

Autor: Radka / Amazing Places