Prázdninové novinky

11. července 2022
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Máme radost, že jsme kromě prvních tropických dní v poslední době přivítali i několik nových přírůstků mezi naše kouzelná místa. Prozkoumejte s námi ty úplně nejmenší domečky v lesích, luxusní apartmány i velké horské chaty jako dělané na rodinnou dovolenou!

RozhledNa Ještěd
Vystoupejte vaší soukromou stezkou korunami stromů až do nejvyššího patra rozhledny a dopřejte si neopakovatelný výhled na krásnou krajinu, jejíž dominantou je ikonický Ještěd. Nejvyšší bod tohoto treehousu je kromě vyhlídky i terasou s příjemným sezením a grilem, kde zažijete ty nejromantičtější chvíle v obklopení ryzí přírody. Spát budete o patro níž, v útulném obytném prostoru, kde se i z postele můžete kochat krásami okolí. Najdete tady i malou kuchyňku, kamna na vytápění nebo toaletu. Celá RozhledNa funguje bez elektřiny a o ještě větší kontakt s přírodou se postará sprcha přímo pod korunami stromů.

 

Chata Hejlovka
Netradiční a nepřehlédnutelná. Tak by se dala popsat červená Chata Hejlovka, která nedávno vyrostla v blízkosti Sázavy. Kromě zahrady s vyhřívaným bazénem, vířivkou a grilem si odsud rozhodně odvezete vzpomínku na vytříbený design interiéru. Koupelna je obložená červeným travertinem, pyšní se prosklenou saunou a stropním výhledem směrem do oblak. Horní patro se dvěma ložnicemi je zase ozvláštněné ateliérovými okny, takže o denní světlo nebude nouze. Tady je zkrátka všechno důmyslně promyšleno a doplněno chytrými systémy, takže i ti nejnáročnější návštěvníci odjíždění nadmíru spokojeni.

 

Záhorka
Majitelé Záhorky vzali to nejlepší z moderních dřevostaveb a z klasický horských chat, aby vytvořili útulnou chalupu v okouzlujícím Orlickém Záhoří. Uvnitř najdete dva apartmány, které pojmou až třináct dospělých a k tomu ještě čtyři děti, takže pokud přijedete s velkou skupinou, pronajměte si Záhorku celou a užijte si veškerý komfort, který nabízí. Kromě toho na vás tady čeká spousta roztomilých zákoutí, kam se můžete zašít s knížkou nebo šálkem čaje a krb, který je na vlahé večery perfektní. Nezapomeňte ale prozkoumat i okolní přírodu, je skutečně nádherná. Záhorka potom bude tím nejlepším zázemím, kam se po každém výletě budete rádi vracet.

 

Glamping Ventus
Nemůžeme si pomoct, tiny domky mají zkrátka své kouzlo a my jim propadáme víc a víc. To platí i pro Glamping Ventus, domeček v remízku na pomezí lesa a pastviny, na hranici Pardubického kraje a Vysočiny. Možná vás překvapí, jak designově vyladěné tohle místo uprostřed přírody je – majitelé si dali opravdu záležet. Navíc se jim sem podařilo zavést i vodu a elektřinu, takže vám rozhodně nebude nic scházet. Na pozemku je také venkovní ohniště, gril nebo solární sprcha a když bude potřeba, vyspí se tady i čtyři lidi. Jinak je Ventus romantickým zázemím, kde si odpočinete, nadýcháte se čerstvého vzduchu a naberete síly na shon všedních dní.
 

U Lipového květu
Domek na stromě nebo raději malou salaš, kde jste jednou nohou v louce? U Lipového květu mají obojí a můžete se vsadit, že nevyberete špatně. Treehouse servíruje okouzlující výhledy do okolí, které si nejlépe užijete usazeni na terase pod vzrostlou lípou. Salaš je naopak vyloženě přízemní – stačí jeden krok přes práh a jste na louce, kde se s oblibou pasou srnky. K tomu vám bude k dispozici i terasa s dřevěnou kádí, kde se relaxuje ještě o stupínek lépe. Obě místa voní dřevem, jsou navýsost útulná a schovávají se uprostřed lesů a luk, kde potkáte nejspíš jen ty zmiňované srnky.

 

Three Trees
A zase ta maringotka! K téhle se však pojí nevšední příběh, který zaslouží respekt. Její tři majitelky si totiž maringotku vysnily, vlastníma rukama celou postavily, a nakonec ji vyladily přesně podle svého gusta. Až sem přijedete, poznáte na první pohled, že je to srdcový projekt, který si ale nezadá se stavbami od profíků. Uvnitř na vás čeká pohodlné spaní přímo pod střechou, kuchyňka, koupelna a spousta roztomilých detailů, které dodávají na útulnosti. Venku zase můžete posedět u rybníka, smočit nohy v potoce nebo si ogrilovat nějakou dobrotu k večeři. Jste uprostřed přírody, tak zhluboka dýchejte a užijte si, že tady čas plyne o něco pomaleji.

 

Neposeda
Hledáte dřevěnou chatičku v kontaktu s přírodou, která bude na čas vašim útulným zázemím? Pak jste na správné adrese. Konkrétně tedy na pomezí Krkonoš a Jizerek s výhledem na nekonečné louky a pasoucí se zvěř. Neposeda je glampingová chatka, kam se pohodlně vejdete ve čtyřech. Je to zároveň skvělý výchozí bod pro cyklistické i pěší výlety, ale i pro kratší procházky spojené třeba s houbařením. Z případného úlovku vykouzlíte v kuchyňce smaženici bez mrknutí oka, případně venku rozdělejte oheň a opečte buřty nebo jiné dobroty. Až zapadne slunce, usaďte se na terasu a pozorujte hvězdy – takový výhled se okouká jen těžko.

 

Viel Nois
Už jste také propadli kouzlu Tyrolska? Díky nádherné přírodě, tradiční architektuře a horským panoramatům to není nic těžkého. Co si tohle všechno dopřát v kombinaci s moderním designem, wellness a michelinskou gastronomií? To je nabídka penzionu Viel Nois, která se neodmítá! Spát můžete ve dvoulůžkových pokojích nebo apartmánech s kuchyňkou, přičemž obě varianty se nesou ve znamení dřeva a nadstandardního komfortu. 
O víkendu doporučujeme zajít na brunch, kde se servírují samé dobroty a potom se v klidu přesunout na terasu s bazénem a lehátky. Pokud jste přijeli spíš za sportem, popadněte kola nebo pohorky a hurá do hor! Všemožných stezek je tady opravdu požehnaně.

 

Altaussee Lodge
Vyrazte s rodinou do rakouské horské oblasti Salzkammergut a najděte zázemí v krásném dřevěném chaletu. Obklopují ho lesy, louky a samozřejmě hory, na které se snad nelze vynadívat. V Althaussee Lodge vás čeká prostorný interiér, jehož srdcem jsou krásná kachlová kamna – v zimě zahřejí, po zbytek roku jsou poznávacím znamením a ozdobou. Celé přízemí je propojené, takže pořád budete mít přehled o tom, co se zrovna děje. V prvním patře jsou potom ložnice, kde se vám bude spát jako v bavlnce. K chaletu patří i terasa, vířivka 
a v neposlední řadě velká zahrada, kterou si zamilují i pejsci.

 

Garden Cottage Villa Liechtenstein
Bývalý zahradnický domek, který skoro jako by vypadl z historického románu, stojí uprostřed zeleně a je skutečnou designovou perlou. Uvnitř vás bude čekat tolik nápaditých detailů a precizně vybraných kusů nábytku, že si nebudete moct vybrat, který je váš nejoblíbenější. Bude to stylová pohovka ve výklenku, zdobná kamna, nádobí nebo lovecká trofej? Kdo ví. Jasné však je, že tento interiér jen tak někde neuvidíte. To platí i pro velkou terasu, která je za každého počasí perfektním útočištěm s výhledem na zahradu, honosnou vilu Lichtenstein 
i horskou scenérii. Tak se vydejte k rakouským sousedům a zkuste si přepychový život v Garden Cottage na vlastní kůži.

Podobné články