Boží místa na severu Itálie

25. července 2022
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Dolomity a Jižní Tyrolsko jsou pro mnoho horalů v zimních měsících sázkou na jistotu. Věděli jste ale, že tato oblast nabízí nespočet aktivit i v létě a na podzim? Naplánujte si túry po jedněch z nejkrásnějších horských masivů v Evropě, projeďte se na kole údolím, kde se pase horský skot a pak relaxujte ve wellness, na němž si místní opravdu zakládají. K dokonalosti chybí už jen perfektní ubytování, ale nebojte – v tomhle směru vám kryjeme záda!

Viel Nois Guest House
Už jste někdy relaxovali ve vířivce a při tom pozorovali impozantní horský masiv? Pokud ne, pak doporučujeme přidat Dolomity na seznam vašich cestovních plánů. Jen těžko byste totiž hledali místo s tak nádhernou přírodou, která se navíc snoubí s italským životním stylem „la dolce vita“. Ve Viel Nois Guest House k tomu připočtěte ještě moderní design, komfortní pokoje a špičkové wellness, a recept na dokonalou dovolenou je na světě. Až si užijete saunu a masáže, zajděte na terasu, kde na vás čeká vířivka a luxusní odpočinková zóna, odkud můžete pozorovat okolní přírodu klidně celý den. U pozorování ale nezůstávejte, naplánujte výlet pěšky nebo na kole a vychutnejte si místní krajinu naplno.
 

Terentnerhof
Těsně za hranicemi s Rakouskem, nedaleko italského Brunecku stojí lifestylový hotel Terentnerhof. Jeho majitelé, rodina Englových, si zakládá na tom, abyste během dovolené zapomněli na všechny strasti a užívali si přítomného okamžiku. Můžete se spolehnout, že tady to obtížné nebude. Už jen pobyt v hotelovém pokoji je zážitkem, hlavně tedy pro milovníky interiérového designu. Kromě toho si tu pro vás připravili sauny, odpočívárny a jako třešničku na dortu „sky pool“, bazén ve čtvrtém patře hotelu s výhledem na vrcholky okolních hor. A jak Jižní Tyrolsko vlastně chutná? To se dozvíte v místní restauraci, kde vaří z 95 procent z regionálních produktů a servírují opravdu vynikající jídla.
 

La Cort My Dollhouse
Pokud hledáte butikový hotel, kde se vyhnete davům a rodinám s dětmi, jste na správné adrese. La Cort My Dollhouse má pouze 26 pokojů a zvenku působí jako milý hotýlek. Uvnitř vás ale čekají velkorysé prostory, přírodní materiály a spousta prosklených stěn s výhledy, které se neomrzí. Ráno se můžete protáhnout v místní posilovně nebo rovnou skočit do infinity bazénu, odkud je opět na co se dívat. Na procházku si potom vyjděte do okolních lesů a pokud plánujete delší výlet, zajeďte třeba do růžové zahrady Uhrerhof, kam to máte na kole jen půl hodiny cesty. Až se vrátíte do hotelu, bude na vás kromě vynikajícího jídla čekat i bar, který nezavírá, takže jestli se vám ještě nebude chtít spát, rozhodně nemusíte.
 

My Arbor
Každý milovník lyžování ví, jak velká výhoda je ubytování přímo na sjezdovce. Dva kroky za prahem nazujete lyže a hurá k lanovce. V My Arbor to vědí také, a proto svůj unikátní hotel v korunách stromů vybudovali právě na svahu ve středisku Plose. Tohle místo si ale rozhodně nespojujte jen se zimní dovolenou. Přijet sem můžete kdykoliv a pokaždé se budete cítit jako v ráji. O to se postarají jak místní kuchaři, tak velmi milá majitelka a všichni další zaměstnanci. V okolních lesích načerpáte energii, na lekci jógy si zase srovnáte myšlenky a protáhnete tělo. Potom si dopřejte odpočinek u bazénu, v sauně nebo třeba na terase s výhledem do údolí. A náš tip? Nechte si ustlat ve výklenku pokoje, kde budete usínat a budit se nebývale blízko přírody.
 

Hotel Simpaty
V roztomilém městečku Toblach, o kterém jste možná nikdy neslyšeli, se ukrývá malý rodinný hotel Simpaty, jenž vede majitel Luca s dcerami. Nově zrekonstruované pokoje mají všechno pro to, abyste se tady cítili dobře a skoro jako doma. Domácí bude i snídaně, plná čerstvých dobrot a sýrů, což je ideální start pro den nabitý aktivitami. V zimě vás tu čeká nespočet běžkovacích tras, na sjezdovky potom můžete zajet do několika středisek. V létě je okolí rájem pro turisty a cyklisty, přičemž byste mezi výlety rozhodně měli přidat i proslulé skalní štíty Tre Cime. Tuhle dominantu Dolomit by měl člověk vidět na vlastní oči. Po návratu si dopřejte relax v sauně, procházku městečkem a po večeři otestujte i hotelový bar.
 

Hotel Petrus
Dalším horským klenotem, který má v režii rodina majitelů je hotel Petrus, usazený v lyžařském středisku Kronplatz. Samozřejmostí tu jsou vzdušné a světlé pokoje s výhledy do okolí, wellness zóna s bazénem, u kterého se v létě můžete opalovat na horském slunci, i pět různých saun. To všechno samozřejmě v dřevěných tónech – dokonce i posilovna. Kromě toho na vás budou čekat odpočívárny, terasy i posezení na zahradě, odkud můžete pozorovat přírodu a hory a při tom si vychutnat kávu nebo třeba skleničku bublinek. Okolí je tady rájem pro cyklisty, turisty a samozřejmě lyžaře, necelý kilometr od hotelu navíc najdete i golfový areál s devítijamkovým hřištěm.
 

Caravan Park Sexten
Jste příznivci klasického kempování, rádi vyrážíte na výlety v karavanu nebo dáváte přednost glampingu v korunách stromů? Ať už je vaší srdcovou záležitostí cokoliv, v Caravan Parku Sexten to najdete. K tomu navíc 
i perfektní zázemí s neopakovatelnou atmosférou, skvělou gastronomií a wellness. Řekněte sami, který kemp se může pyšnit vyhřívaným bazénem, saunami nebo vířivkou? Pronajmout si tu můžete i apartmány nebo třeba horský chalet, kde se vyspí až šest lidí. Ať už plánujete jakékoliv aktivity v horách nebo v údolí, Dolomity jsou pro to skvělým místem, které je také právem zařazeno na seznam světového dědictví UNESCO.
 

Milla Montis
Vydejte se na místo, kde se horská příroda snoubí s jedinečnou architekturou. Budova hotelu Milla Montis je usazená ve svahu, vysoko nad řekou Rienz a její návrh je inspirován střechami okolních staveb a horskými vrcholy. Budova vás ale okouzlí i zevnitř, kde vás v prosvětlených pokojích obklopí dřevo a moderní design. Z místní restaurace i z terasy vašeho pokoje budete shlížet do údolí, za nímž se tyčí další neuvěřitelné horské panorama. Pro ten úplně nejlepší výhled si zajděte do infinity bazénu, jenž je součástí wellness zóny. Potom si dopřejte masáž, saunu nebo páru a budete se cítit jako znovuzrození. Novou energii využijte na výlety po okolí a sportovní zážitky, které na vás tady čekají během každého ročního období.
 

Liondes Chalets
Co je větší tyrolská klasika než horský chalet? Ty v městečku San Vigilio di Marebbe jsou spojením tradiční dřevostavby s moderní chatou a nabízí luxusní ubytování pro větší rodinu nebo třeba partu přátel. Celou chatu budete mít jen pro sebe a k tomu i vlastní vířivku a saunu, které po náročném dni přijdou vhod. Pokud toužíte po něčem extra, objednejte si navíc třeba relaxační masáž nebo kosmetický rituál, je to opravdu zážitek. Krajina v okolí střediska Kronplatz je v Jižní Tyrolsku vyhlášená a my z vlastní zkušenosti víme, že kromě lyží se ji vyplatí prozkoumat i na kole nebo pěšky. Doporučujeme proto Liondes Chalets přidat na seznam letních dovolených, naložit kola, případně zabalit pohorky a vyrazit!

Podobné články