05/02/2021

10 kouzelných míst, kam si zajet na sklenku něčeho dobrého

Uvědomujeme si, že toto téma je v době suchého února trošku kontroverzní a rozhodně vás nechceme nabádat k jeho porušení. Tipy, kam vyrazit za skleničkou, s vámi ale sdílet chceme, protože za to opravdu stojí. Kdy je lepší doba na plánování dospěláckého výletu, než v době, kdy jsou všechny podobné radovánky zakázané? O to lépe si nastudujte všechny potřebné informace o výrobě i způsobu konzumování ať už piva, vína anebo něčeho ostřejšího.

Nové kouzelné místo s pípou na pokoji

První český pivní hotel je opravdový unikát. Jmenuje se Zlatá kráva a najdete ho v Nepomuku v Západních Čechách. Hotel se nachází kousek od pivovaru, hosté mohou navštívit vyhlášené pivní lázně, ale největší pecka je určitě vlastní pípa na každém z moderně vybavených pokojů. Zkrátka a dobře, pokud máte rádi dobré pivo, industriální design, luxusní wellness a vůni sladu, budete se tu cítit jako v ráji.

Lužickým horám vládne Pivovar Cvikov

Nově zrekonstruovaný Hotel Kleis sousedící s pivovarem Cvikov je vybaven v severském stylu s důrazem na bílou barvu. Prostor je vzdušný a díky velkým oknům působí klidně minimalisticky. Do hotelu můžete přijet jen ve dvou nebo vzít kolegy a projít prostory pivovaru s jejich legendární dvanáctkou v ruce. Nezapomeňte si nechat místo na večeři v místní restauraci, nebudete litovat.

Wellness se zlatým mokem v ruce

Nedaleko Brna najdete Hotel Sladovnakterý sousedí s nejstarším pivovarem v celé zemi - Pivovarem Černá Hora. Pivo ostatně prostupuje celým objektem a pokud jste fanoušky tohoto chmelového zázraku, doporučujeme vyzkoušet pivní lázně s rituálem, který uvolní vaše svaly, prohřeje klouby a komplexně podpoří imunitní systém.

Pivo z minipivovaru na samotě u rybníka

U dobříšského rybníka stojí na samotě penzion, který hostům nabízí vše, co by mohli při své dovolené potřebovat. Sportovci mohou vyjet na kola po okolní přírodě, děti se vydovádí na trampolíně a ti, co potřebují zrelaxovat, si odpočinou v sauně nebo kádi. V pivovaru si můžete objednat i prohlídku a ochutnávku. Nový Rybník je skvělou volbou pro pár, tým i váš den D.

Pro milovníky prosecca

Atmosféra italského Toskánska v kombinaci s tradiční moravskou pohostinností je pořádně lákavá kombinace. Krásné prostory Prosecco Residence Marko v oblíbené lokalitě jižní Moravy vás okouzlí skvělou gastronomií a top nabídkou vín, rumů a 30 druhů prosecca. Zabublejte si ve vířivce s bublinkama v ruce a užijte si tento dokonalý moment na maximum.

Na jižní Moravu nejen za vínem

Co mají společného víno a cognac? Oba lahodné nápoje se dělají z vinné révy. Umístění prvního cognacového penzionu v Česku právě na jižní Moravě tedy dává perfektní smysl. V penzionu Hardy kromě vybraných vín můžete navštívit též exkluzivní cognacovou galerii. Luxusně vybavené pokoje a prostředí Valtic vytvoří opravdu nezapomenutelný výlet. 

Stát se konečně pánem svého času

Zapomeňte na nevyřízené maily. Přijeďte si odpočinout do Zikmundova. Propojte čtení, hudbu a nicnedělání. Kdy naposledy jste strávili víkend přesně podle vašich představ? Rozmazlovat se budete tím nejlepším jídlem z lokálních surovin, koupelí v horkém sudu či sklenkou silného vína z vinného sklípku. Po ní vás ráno probere snídaně, na kterou budete ještě dlouho vzpomínat.

Degustace v hotleu

Moderně zrekonstruovaný Hotel Galatea nedaleko Mladé Boleslavi uspokojí všechny návštěvníky - ty, kteří jedou za sportovním vyžití, ale také ty, kteří hledají místo pro relax ve wellness centru. Večer si dospělí hosté užijí v Galerii vín Po Skleničce, kde mohou ochutnávat až 72 druhů moravských vín. K dispozici jim je sommelier, který doporučí vína ke každému pokrmu z hotelové restaurace.

Spánek mezi pražskými vinicemi

Pokud máte rádi vysoký standart ubytování i kulinářských zážitků, budou Apartmány Salabka pro vás to pravé. Přilehlá restaurace je zařazená do průvodce Michelin. Kreativní vaření pod taktovkou šéfkuchaře Petra Kunce dává důraz na lokální ingredience a producenty. Víno se zde pěstuje a zpracovává od 13. století. Výběr, ze kterého si budete moci vybrat, potěší i ty nejnáročnější degustující.

Komfort ve stoleté chalupě v Podještědí

Krásná příroda kolem Chalupy s přívlastkem láká na hory i procházky po lese. Je nedaleko Prahy, jen pár minut od Liberce, během chvilky se tak ocitnete na místě odpočinku a můžete si začít užívat zasloužený odpočinek. Děti nechte v herně, vy se schovejte se sklenkou toho nejlepšího italského vína na terase nebo ve společenské místnosti a vnímejte, jak se váš rytmus postupně zpomaluje.

Autor: Radka / Amazing Places