Kouzelné chaloupky, které si užijí i domácí mazlíčci

30. května 2022
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Chystáte se na dovolenou, ale svého čtyřnohého miláčka nechcete nechat doma? Pak doporučujeme jednu z chaloupek, kde jsou domácí mazlíčci vítáni s otevřenou náručí. Vy si užijete perfektní soukromí a kontakt s přírodou, oni zase nekonečný prostor na běhání a dovádění bez vodítka. To zní jako win-win, nemyslíte?

 

Vejminek
Uspořádejte výlet pro širší rodinu nebo větší partu přátel a vydejte se za krásami Českého Švýcarska. Ideální zázemí vám tady poskytne nedávno zrekonstruovaná chalupa Vejminek, kde na vás ale i dnes dýchne kouzlo starých časů. Tahle plně vybavená roubenka pojme až devět lidí a pyšní se krásnou zahradou, plnou skrytých zákoutí, kde budete chtít trávit klidně celý den. Když vás dovnitř zažene třeba nepřízeň počasí, čeká na vás útulná světnice, kde si můžete zahrát deskovky nebo jen tak odpočívat u krbu. Majitelé do Vejminku dali celé srdce a vy si můžete být jisti, že se tady budete vždy cítit jako doma.

 

Katlov Homes
Vyjeďte si na ryby! A to ne na ledajaké. Jezero Katlov je soukromou vodou sportovního rybáře Jakuba Vágnera, a rybí osádka je tu tedy opravdu unikátní. To stejné se dá říct i o chatičkách Katlov Homes, které na břehu tohoto jezera vyrostly. Nemusíte ale nutně být rybáři, abyste si tady užili několik krásných dní obklopeni zelení třeba s rodinou, partou přátel a samozřejmě vašimi čtyřnohými mazlíčky. Chatky jsou vybavené nejmodernějšími technologiemi a jejich majitelé tu vytvořili tzv. chytrou domácnost, která vám pobyt maximálně snadní a zpříjemní. Vám už nezbývá nic jiného než prozkoumat jezero, okolní přírodu nebo třeba nedalekou Kutnou Horu.

 

Riverside Cabin
Hledáte způsob, jak se co nejvíc napojit na přírodu, zpomalit a znovu nabrat síly a dech? Potom vyzkoušejte chatu, která v podstatě splývá s okolní krajinou. Její majitelé ji nazvali Riverside Cabin a dali si záležet, aby vám tady k odpočinku nic nechybělo. Už od rána se proto servírují kouzelné výhledy mezi vzrostlé stromy, šumění lesa nebo třeba relax ve finské sauně. V okolí najdete spoustu turistických tras různých obtíží, takže ať už vyrážíte s pejskem, dětmi nebo třeba na kole, určitě najdete to, co vám bude nejlépe vyhovovat. Po výletování doporučujeme den zakončit na terase s dobrotami z grilu, skleničkou něčeho dobrého v ruce, a hlavně s pocitem, že čas plyne zase o něco pomaleji.

 

Na Krásné
Jako za starých časů. Tak se budete cítit hned po příjezdu do dvou chalup, které stojí Na Krásné už od roku 1863. Jejich současní majitelé stavěli během rekonstrukce respekt k původním stavitelům na první místo, a vytvořili tak atmosféru, která vás skutečně zanese o několik desítek let zpět. Jejich hlavním mottem je, že společný čas je to nejcennější, co máme, a proto tady nečekejte nic, co by vás mohlo rozptylovat od přítomného okamžiku. Zahrajte si deskovky, vyrazte do jabloňového sadu nebo si udělejte piknik na zahradě. Kouzelná zákoutí a všemožná místa na hraní si tady užijí také děti a když sem přijedete s pejskem, určitě bude ze zahrady a místa na běhání radostí bez sebe.

 

Jizerská vyhlídka
Rádi se kocháte? Potom doporučujeme vyrazit na místo, které je samo o sobě panoramatickou vyhlídkou. Jak už název napovídá, Jizerská vyhlídka takovým místem je, a vy si tak během vašeho pobytu budete moct neustále užívat pohledy do údolí a krásné krajiny Jizerských hor. Tahle moderně vybavená roubenka bude perfektním zázemím pro rodinu, větší partu přátel a samozřejmě i pro domácí mazlíčky. Záleží potom jen na vás, jestli tady budete odpočívat nebo spíš aktivně objevovat okolí. Kromě různě obtížných pěších túr se můžete vydat i na singltrek s horskými koly a v zimě jen nedaleko od chaty naskočit do běžecké stopy, která se napojuje na Jizerskou magistrálu.

 

Chalupy Solanec
Extrémní pohodlí, designový interiér a téměř úplná samota. K první ze dvou plánovaných chalup v kouzelných Beskydech vede cesta skrz pole, která je už sama o sobě krásným zážitkem. Ty, které budou po příjezdu následovat, mu ale silně konkurují. Ať už to bude snídaně na terase, prozkoumávání okolních lesů nebo večer ve vířivce pod hvězdami, na tenhle výlet nezapomenete. Stylový interiér i skvěle vybavenou kuchyň si tady můžete užít až ve třinácti lidech a zaručujeme vám, že místní klid budou milovat všichni. Počet pejsků limitován není, tak je tentokrát rozhodně nenechávejte doma. A protože Beskydy přímo zvou k prozkoumání, stačí nasadit pohorky nebo popadnout kolo a vydat se na některou z mnoha místních stezek.

 

2 Roubenky na stráni
Je libo roubenku se saunou uprostřed lesa? V obci Bílá v Beskydech jsou takové hned dvě a rozhodně potěší každého, kdo se chce ocitnout zase trochu blíž přírodě. Kromě minimalistického interiéru s vysokými stropy na vás tady bude čekat třeba houpací síť, v níž bude čas plynout úplně jiným tempem. Pokud přijedete s dětmi, určitě oceníte venkovní hřiště nebo třeba malou roubenku, která patří jen těm nejmenším objevovatelům. Ranním ptáčatům zase doporučujeme uspořádat výlet za východem slunce na nedalekou Lysou horu. Můžete si být jisti, že si díky tomu domů povezete opravdu neopakovatelné vzpomínky. Večer potom poseďte u ohniště, opečte si špekáčky a nalaďte se na pravou trampskou atmosféru.

 

Soví Újezd
Pronajměte si historickou chalupu nedaleko Máchova jezera, procházejte se bosi trávou, dýchejte ten nejčerstvější vzduch a užívejte si zasloužený klid. Soví Újezd je chaloupka, kde můžete spát za pecí, kávu si vychutnat na pavlači a čas s rodinnou nebo partou přátel si užívat v prostorné světnici. Podobně kouzelná je tady i zahrada se spoustou vzrostlých stromů, které vrhají příjemný stín. K dispozici tady navíc budete mít záhonky se zeleninou a bylinkami, které si můžete odnést rovnou do kuchyně a uvařit z nich něco dobrého. Chalupa je opravdu prostorná a bude vám proto vyhovovat i když přivezete spoustu dětí, přátel nebo domácích mazlíčků.

 

Roubenka Flora
Užijte si lenošení za kachlovými kamny i relax v sauně. Roubenka Flora má co do pohodlí a odpočinku opravdu slušnou nabídku. Tahle luxusní chata na úpatí Vysočiny se pronajímá jen jako celek, takže všechen komfort, a hlavně soukromí bude jen a jen vaše. Ubytuje se tady skupina až čtrnácti lidí, ale nemusíte se bát, že byste měli pocit nedostatku místa, vždyť i koupelny jsou tady dvě! V interiéru vám určitě učaruje masivní dřevo, dobový nábytek, ale i malované nádobí, které připomíná návrat do dětství na vesnici. Přímo z roubenky se můžete vydat na nejrůznější výlety i kratší procházky – třeba ta k sousednímu rybníku v podvečer rozhodně stojí za to.

 

Chalupy Pod šenkem
Udělejte si výlet do historie a ubytujte se v unikátních valašských dřevěnicích na okraji obce Karolinka. Ve třech chalupách se tady ocitnete v útulném a zároveň vysoce komfortním prostředí, které na vás dýchne nostalgií a vzpomínkou na minulé doby. Po šetrné rekonstrukci je tady vše vyladěno do posledního detailu, takže se rozhodně nemusíte bát sem přijet s těmi nejmenšími nebo s domácími mazlíčky. Ať už bude sestava jakákoliv, cítit se tady budete jako v pohádce. Tak se ujistěte, že si tyhle chaloupky pronajmete na dostatečně dlouhou dobu, abyste měli čas objevit všechny jejich ukryté poklady, zjistit něco o jejich historii a důkladně si odpočinout za pecí.

A to není zdaleka vše - v naší nabídce kouzelných míst najdete spoustu chalup, apartmánů nebo třeba hotelů, kam můžete dorazit spolu s domácími mazlíčky. Stačí se podívat buď do naší Inspirace anebo si vyhledat to pravé místo pro vás pomocí filtrů zde.

Podobné články