Horké letní novinky

13. června 2022
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Milujeme hledání kouzelných míst, a ještě raději se o naše nejnovější přírůstky dělíme s vámi. Tentokrát jsme připravili tipy na udržitelné a minimalistické domky, zrekonstruované historické stavby nebo pokoje v korunách stromů, kde mají volno třeba i během letních prázdnin. A aby bylo plánování dovolené ještě o něco jednodušší, můžete si tato místa rezervovat přímo u nás na webu Amazing Places.

Stodola Komárov
Výhledy na louky, les za humny a všude kolem klid a pohoda. Přesně to na vás čeká v nádherné stodole, kterou majitelé zrekonstruovali ve vesničce Komárov nedaleko Kladrub nad Labem. Nádherné místo, kde vás překvapí velkorysost jeho prostor, bude ideální pro šest až osm hostů, kteří si chtějí užít společné chvíle na venkově. Volné tu mají celé prázdniny, tak toho využijte.

Chatk_A
Představte si klasické horské „áčko“, avšak zrekonstruované a změněné k nepoznání v duchu nejmodernějšího designu a elegance. Taková je nová Chatk_A, která v kulisách krajiny Českého Švýcarska vznikala dva roky a její majitelé si dali opravdu záležet, aby dohnali každý detail k dokonalosti. O tom, že se na ni vyplatilo počkat, se můžete sami přesvědčit už během prázdnin, kdy je chatka ještě volná. Tak si dopřejte třeba čtyři slunné dny na terase, kdy vás od pozorování okolní přírody nebude nikdo a nic vyrušovat.
 

FoxHut
Jste nezávislí a soběstační? Pak si budete s FoxHut perfektně rozumět! Tenhle mobilní domek takovou definici totiž ztělesňuje a je schopný žít sám bez jakéhokoliv napojení na sítě, a tedy šetrně k životnímu prostředí. Vy se tady zase budete moct napojit na okolní přírodu, která bude tím nejlepším společníkem. Během léta je v „liščí boudě“ volno i na delší pobyty, takže pokud hledáte třeba týdenní getaway od pracovního shonu, tady rozhodně chybu neuděláte.
 

Sborovna
Toužíte po místě s duší, které vám učaruje neotřelostí a autenticitou? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout bývalá vesnická škola nedaleko Kutné Hory, kde vám ze všech stylových a nápaditých detailů půjde hlava kolem. Pokoje najdete v jednotlivých třídách a pod střechou navíc i promítací plátno! Termíny tady ale mizí rychle, tak zkuste plánovat dopředu a sáhnout třeba po několika zářijových dnech. Babí léto tady bude nezapomenutelné.

Hotel Skalní mlýn
Objevujte husté lesy a mohutná skaliska Adršpašsko-teplických skal v kombinaci s útulným interiérem historického hotelu obklopeného zelení. Skalní mlýn je citlivě zrekonstruovaná budova z 18. století, která vám poskytne perfektní zázemí pro velká i malá dobrodružství a k tomu zde skvěle, a hlavně lokálně vaří. Žádný problém to nebude ani po stránce termínů. Díky dostatečnému množství pokojů mají během prázdnin pořád místo, takže můžete vyrazit kdy se vám zlíbí.
 

WOOD HOME
Pokud patříte mezi milovníky horského vzduchu a rádi se obklopujete přírodními materiály, neměla by vaší pozornosti uniknout novinka jménem WOOD HOME. Jak její název napovídá, převládá tady dřevo, které ale majitelé kombinovali s moderním a designovým vybavením. Bydlet budete hned vedle sjezdovky, odkud navíc v létě vede nespočet cyklistických a turistických tras. Tenhle ráj pro aktivní dovolenou v Horní Malé Úpě může být v červenci i srpnu váš klidně na dva týdny vkuse!
 

Pošumavská maringotka
Fenomén malých domků daleko od ruchu města nás baví čím dál víc, a proto je najdete i mezi novinkami! Pošumavská maringotka je roztomilost sama, kterou obklopují jen lesy. Venku na vás čeká hamaka, kde si na každodenní starosti ani nevzpomenete a ohniště, které trampskou atmosféru dovede k dokonalosti. Maringotky jdou ale na dračku, takže pokud chcete ulovit alespoň srpnový termín, pospěšte si! Jestli s výletem vydržíte do září, čeká na vás ještě několik volných víkendů, které budou v barvách podzimu neméně kouzelné.
 

Glamping Posed Vinica
Další srdcovkou pro minimalisty je netradiční ubytování v posedu uprostřed vinohradu nedaleko slovenského města Modra. Tohle skoro neuvěřitelné místo nabízí úchvatný výhled, který si budete moct užívat ve dne i v noci přímo z postele. Uvnitř najdete i malinkatou kuchyňku a ochutnávku toho, co zrovna na vinicích roste, ale pozor – žádné připojení na elektřinu. Rezervujte si tuhle romantiku třeba na srpnový víkend a naordinujte si internetový detox v korunách stromů.

Podobné články