30/06/2018

Podívejte se na 10 tipů, kam v létě na dovolenou na Moravě ...

Mnoho z nás má již svou dovolenou dlouho dopředu naplánovanou, někteří však stále nevědí, kde stráví léto. Bohužel většina kouzelných míst, která na našich stránkách ukazujeme, bývá velmi často obsazená. Naštěstí ale pro některé z vás se díky tomuto článku naskýtá možnost, vybrat si na poslední chvíli z nabídky nově otevřených penzionů, hotelů, chaloupek, které jsme pro vás objevili a vyzkoušeli.

1. Cattaleya Resort 

2. Chalupa Sihelne

3. Endemit Boutique hotel & spa

4. Grandhotel Tatra 

5. Zámeček Petrovice

6. Prosecco Residence Hardy

7. Roubenky Pod Oborou   

9. Villa Hrušky 

8. Vinařství Václav 

10. Café Fara 


1. Cattaleya Resort 

Beskydy se stávají stále oblíbenějším cílem turistů. Za nás se zde za poslední rok, dva otevřelo nejvíce kouzelných míst u nás. Jedno z nich je rozhodně Cattaleya. Spíte jak v bavlnce, díky luxusním postelím Hästens, součástí 7 pokojů je rozlehlá zahrada plná osvětlených cestiček, nechybí velmi podařené wellness včetně privátní sauny a vířivkou s výhledem do lesa, takže naprosté soukromí a naprostou peckou za nás je unikátní prosklená kruhovitá restaurace s kuchyní, která popsat nejde, to se musí zažít.   


2. Chalupa Sihelne je zcela nový apartmánový projekt v podhůří Javorníků a Beskyd, který se otevírá v těchto dnech, takže možná můžete být těmi úplně prvními. Chalupa i její apartmány jsou vybaveny moderním a kvalitním nábytkem z přírodních materiálů. Pohodlné postele Vám zaručí ničím nerušený kvalitní spánek. V okolí je tolik lákadel v podobě pěších a cyklistických tras, že o aktivitu tu není nouze. 


3. Endemit Boutique hotel & spa

Ani ne rok od otevření je tento hotel dalším důkazem, že Beskydy v současnoti vládnou novým kouzelným místům na Moravě a nejen tam. Endemit je nádherný. Je to místo, kde můžete zpomalit, odpočinout si, načerpat nové síly a užít si všechno, co hotel nabízí. Od luxusního wellnessu po zážitkovou kuchyni. Jestli Vás přepadne špatné počasí, tak tady ho přečkáte s radostí a úsměvem ve tváři. 


4. Grandhotel Tatra 

Jen o několik týdnů starší než Endemit je Grandhotel Tatra. A hádejte kde? :) Ano, jste stále v Beskydech, ve Velkých Karlovicích. Tady jste vítáni i se svým čtyřnohým miláčkem. Za rok jsem měli to štěstí se tu ubytovat již několikrát. Všechno správně. A ty výhledy. Jestli něco vypíchnout, tak i zde vyjímečné wellness, jedno z nejkrásnějších u nás. Nerezový bazén s vlastním barem jenom dotvrzuje, že tady se proinvestovalo hodně peněz a dobře. 


5. Zámeček Petrovice

Střihněte si moderní turistický pětiboj - ubytování ve velmi pěkných pokojích. Kulinářský zážitek, tady to s kuchyní myslí vážně. Luxusní wellness - zjistíte, že ledová tříšť se dá použít i jinak, než do vašeho oblíbeného drinku. Fitness se špičkovým vybavením od Life Fitness. Patá disciplína by se mohla nazvat piknikování v parku.


6. Prosecco Residence Hardy

Vítejte na jižní Moravě. Zleva víno, zprava víno, ale tady jste uprostřed ostrůvka plného prosecca. A pokud stihnete ochutnat všech 30 druhů, můžete se například vydat na výlet do Lednicko-valtického areálu, místa, které samo o sobě je kouzelné. Dokončují se práce na wellness a krytém bazénu. Kdo by chtěl skloupit atmosféru Toskánska s pohostinností jižní Moravy, tak tady ji najdete. 


7. Roubenky Pod Oborou   

Hledáte klidné místo pro načerpání nových sil, relaxaci a uvolnění, dovolenou s rodinou, toužíte po odpočinku na ojedinělém místě obklopeném přírodou? Jeďte do roubenek. Pokud máte rádi stylové ubytování, vůni dřeva, romantickou atmosféru, ale nechcete se vzdát svých nároků na komfortní vybavení a luxusní interiér. Třeba budete mít štěstí a trefíte poslední volný termín v malebném údolí pod Červenohorským sedlem


8. Vinařství Václav 

Když jsme nedávno navštívili Vinařství, degustovali jsme tak poctivě, že nás probudilo druhý den sluníčko v poledních hodinách. Tady se Vám bude spát náramně. Určitě je lepší pokud jste milovníky dobrého vína. Oba domy zdobí moderní sbírka grafik od českého výtvarníka Jiřího Slívy. Vemte kolo a vyražte. 


9. Villa Hrušky 

Mezi Hodonínem a Břeclaví je krásný areál s devíti pokoji, kde v létě to může být paráda. Půjčí vám tu kola nebo koloběžky, děti mohou běhat po zahradě, využít můžete grill. Aktivit je tu celá řada, od venkovního bazénu, po petanqové hřiště s nočním osvětlením, ale zahrát si můžete i pinčes. Tady se vám bude líbit.


10. Café Fara 

Naše srdeční záležitost. Faru milujeme. Spousta nových míst u nás vznikla i díky Faře. Když přijedete do Klentnice u Mikulova, možná zjistíte, že tu můžete zůstat po celý pobyt. Nedávno rozšířený areál o budovu přes malou ulici nabízí bazén, vířívku s výhledem na Pálavu, ale je tu také knihovna, kavárna, vlastní muzeum kávy, výborná vyhlášená restaurace, rozlehlá zahrada, kde si každý najde svůj soukromý kout a samozřejmě pokoje, které se vám budou líbit. Doufáme stejně jako nám :). Autor: František Moře