Chalupa ve Zvonkovém údolí

  5 (1 hodnoceni)

  „Máme úctu k tradici, přírodě a lidem. Každého kousku chalupy se při opravě dotkla pouze naše ruka. Používáme tradiční materiály, všechno si děláme sami a vkládáme do toho opravdu celé srdce. Je to náš hold předchozím generacím, které tu žily, a přírodě, která si vše, až jednou nebudeme, bude moci vzít zpět. Na chalupu zásadně nevozíme věci, které někdo vyřadil a na chalupu jsou ještě dobré.“ – majitelé chalupy.

  Jak to tam chodí

  Majitelé jsou skvělou ukázkou toho, jak vytvořit útulné místo pro odpočinek bez spousty turistů a přeplněné kapacity chalupy. Sami na chalupu často jezdí, jak na dovolenou, tak uvítat své hosty a dát jim pár tipů, co navštívit v okolí. Volných termínů proto nebývá mnoho, takže byste s rezervacemi neměli otálet. 

  Celá chalupa je vybavená starožitným nábytkem, který majitelé postupně zrestaurovali. Ten nakonec doplnili věcmi novými tak, aby k sobě ladily. Důkazem toho je například obývací pokoj s ústředními krbovými kamny, sedačkami a kuchyní pro vaše večerní posezení, kde si celá vaše rodina může do noci vyprávět zábavné historky.

  Kde budete spát

  Lehnout si a zasnít se můžete v jednom ze tří pokojů chalupy. První z nich, modrá světnička, je roubený pokoj se třemi postelemi pro dospělé a jednou pro dítě. Proč pro dítě? Měří pouze 175 cm. Růžičkový pokoj je vhodný pro páry, najdete v něm pouze dvě postele a květovanou růžovou tapetu, o romantickou atmosféru budete mít postaráno. V posledním proužkovaném pokoji je obrovská postel, kde se vyspí celá vaše početná rodina. 

  Co tam můžete dělat

  Čistá příroda, husté lesy plné hub, dlouhé trasy na cyklistiku, běžkování, turistiku. V nedalekém Neratově je vyhlášené poutní místo – kostel se skleněnou střechou. Všude kolem chalupy je síť válečného opevnění, některé bunkry jsou celoročně veřejnosti přístupné.

  Nebude-li se vám chtít opouštět chatu, nemusíte. Zahrajte si badminton, děti se přes den mohou příjemně unavit na pískovišti, trampolíně nebo prolézačce a vy tak večer můžete v klidu posedět u ohniště nebo se naložit do koupacího sudu, který se dá mimochodem vytopit i v zimě. 

  Co byste měli ještě vědět:

  • Na chalupě nenajdete televizi, ale funkční wifi ano
  • Chalupa se nachází v chráněném území Orlické hory, skvělém výchozím bodu pro další výlety
  • Parkovat můžete přímo před objektem

  Další nabídky v této lokalitě

   Kolovna

   Penziony

    Hotel Aplaus

    Hotely

     Kozí chlívek

     Penziony

      Chalupa Pod Sviní horou

      Kouzelné chalupy

       Hejlův mlýn

       Malé penziony