Vinařství Konitz

„Sklep jsme objevili v roce 2013, následovala dvouletá rekonstrukce vlastního sklepa a lisovny. Právě lisovna společně se sklepem získala 1. místo v architektonické soutěži Brick Award 2016 a čestné uznání v Grand Prix 2016. Penzion byl pak ve stejném roce postaven na místě původního venkovského stavení.“ Říká hrdě o úspěších Vinařství Konitz majitel, Boris Vaculík… a má být na co pyšný!

Vybavení

  • Parkování
  • Vinařství
  • Vinný sklípek
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Všichni ubytovaní hosté mají volně k dispozici společenskou místnost, kde mimo jiné najdou volně přístupnou vinotéku. Takže zkrátka co vypijete, to si napíšete a na konci zaplatíte. Využívat také můžete kuchyň, která je společná pro všechny hosty penzionu. Pokud budete chtít, ráno v ní najdete bohatou snídani formou švédských stolů, kde nechybí míchaná vajíčka, čerstvé pečivo z místní pekárny nebo domácí dezerty přímo od paní majitelky. 

Kde budete spát

Celková kapacita penzionu je 14 lůžek. Ubytovat se tak můžete v jednom ze čtyř dvoulůžkových pokojů nebo v prostornějším, třílůžkovém pokoji. Říkáte si, vždyť je to jen 11 postelí? Zbylé tři dokáže penzion dodat v přistýlkách. Každý pokoj má vlastní sociální zařízení v podobě sprchy a toalety. Samozřejmostí je, že v koupelně najdete veškeré toaletní potřeby.

Co tam můžete dělat

Když už jste se rozhodli ubytovat ve vinařství, určitě si předem zařiďte degustaci. Tu vám majitelé připraví přímo ve sklepě dle vašich přání a potřeb. Nechte se panem Vaculíkem provést celým sklepem, třeba budete mít štěstí jako my a ukáže vám „tajné prostory“ sklepa, kde dělá  pro degustující sabráže. Součástí je i drobné pohoštění ve formě sýrových prkének nebo třeba poctivého moravského rautu s pečeným kolenem a pomazánkami všeho druhu. Po zbytek večera můžete rozjímat nahoře v lisovně u masivního dřevěného stolu, kam se pohodlně vejde celá parta. 

A co vám radí pan Vaculík ochutnat? Rozhodně jejich vlastní výrobu Konitz v podobě ryzlinku rýnského, veltlínského zeleného a sauvignonu, které jsou typické právě pro znojemskou oblast.

Co byste měli ještě vědět

  • Vaše čtyřnohé miláčky nechte protentokrát doma
  • Snídaně máte v ceně ubytování
  • Rezervace pro degustaci je nutná
  • Wifi v celém penzionu volně přístupná
  • Parkovat můžete přímo v objektu
  • Volně můžete využívat i venkovní ohniště s grilem

Další nabídky v této lokalitě

Na Kolářce

Penziony

Stará Pekárna

Malé penziony

La Bobul Apartments

Malé penziony

Ubytování na Lontu

Apartmány

Ambrožův dvůr

Apartmány