Treehouse pod Ještědem

Dům na stromě. Kdo po něm jako malý netoužil? Když ho náhodou sousedi postavili dětem, všichni jsme jim tiše záviděli a najednou k nim rádi chodili na návštěvy. V Proseči pod Ještědem, uprostřed lesů, ticha a pobíhajících srnek jeden takový postavili a vy tak můžete vrátit zpět do dětských let. A navíc je to jen hodinku pěšky na Ještěd.


Jak to tam chodí

Domek na stromě nemá elektřinu a voda se čerpá ze studánky přímo na pozemku. V ceně pobytu je bohatá snídaně ve formě pečiva, cereálie, kvalitní uzeniny od tamního řezníka, kozí sýr z blízké farmy, zelenina a jogurty, kterou si ráno v košíku na kladce vytáhnete přímo do stromového domku. Po celou dobu pobytu budete mít k dispozici kávu a čaj a na dlouhé večery kvalitní moravská vína Pokud budete chtít, majitelé vám rádi nakoupí maso na gril a další potraviny a dovezou vše přímo na místo. 

Kde budete spát

V Treehousu se pohodlně vyspíte dva na manželské posteli a nejlépe dvě malé děti na přistýlce. Prostor je sice malý, ale kromě postelí budete překvapeni, co vše se sem vešlo. Například kuchyňský kout s plynovým vařičem a veškerým nábytkem, stolek s posezením a samostatnou místnost se záchodem. V chladnějších dnech si můžete samozřejmě přitopit v malých kamnech, ale raději doporučujeme přibalit si teplejší oblečení. Nemusíte se bát, že byste se neměli kde umýt, „koupelnu“ najdete venku ve formě sprchy a toalety.

Co tam můžete dělat

V okolí můžete podnikat nepřeberné množství kratších i delších túr po Ještědském hřebeni s mnoha vyhlídkovými místy, odkud se vám otevře panoráma do širokého okolí. Co se takhle projít se po naučných stezkách Nový prales, Ještědské vápence, Terasy Ještědu či Po stopách Karolíny Světlé. K dispozici jsou i desítky kilometrů značených cyklotras a bikepark sportovního areálu Ještěd. Do Pasek, pět kilometrů od Treehousu si můžete v létě zajet na koupaliště. Okolo ubytování je venkovní terasa s posezením, kde si ráno můžete vychutnat snídani nebo buřty, které si opečete na ohništi.

 

Co byste ještě měli vědět

  • Domácí mazlíčci nejsou akceptováni
  • Snídani máte v ceně ubytování
  • Přibalte si raději teplejší oblečení
  • Auto můžete zaparkovat 400 metrů od ubytování

Slovo majitele

Adam Richter
08/04/2019
Přijeďte strávit noc v korunách stromů a prožít den plný aktivit v okolí Ještědu. Zažijte návrat k přírodě a odpočiňte si od starostí všedních dnů…
Přijeďte strávit noc v korunách stromů a prožít den plný aktivit v okolí Ještědu. Zažijte návrat k přírodě a odpočiňte si od starostí všedních dnů…

Další nabídky v této lokalitě

Chalet Bedřichov

Kouzelné chalupy

Pytloun Grand Hotel Imperial

Hotely

Chalupa Koškovka

Kouzelné roubenky

Treehouse Resort Ralsko

Glamour camping

Treehouse Amálka

Glamour camping