Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.
Rezervace
Kdy plánujete vyrazit a kolik vás bude?
Vyberte termín
Počet osob
Rezervaci prověříme
~ 5h
reakce majitele
8 / 10
potvrzeno
Od 2 000 Kč
za noc
Uprostřed jihočeských luk a lesů, pod Todeňskou horou najdete pohádkovou osadu osmi malebných statků. V jednom ze statků navíc žije velká spousta zvířátek a čekají, až je navštívíte nebo vezmete na procházku a prozkoumáte krásné okolí.
Tip
Místo přijímá dárkové vouchery
Koupit
Kouzlo tohoto zapomenutého místa našli Pavel a Míša před více jak 20 lety, kdy zakoupili rozlehlý a zchátralý statek, kde trvale žijí dodnes. Statek Polžov je útočištěm pro každou romantickou duši, která miluje přírodu a zvířátka. Zároveň pro ty, kteří si chtějí odpočinout, zpomalit a nasát romantiku venkova.
Číst více
Na samotě
Parkování
Rozkvetlá zahrada
Farmářské produkty
Přijímáme vouchery AP
Baby friendly

Pokoje

Naše tipy

Lamatreking

Vemte na procházku do přírody jednu z ochočených alpak z farmy. Bude to zážitek! V současné době mají černého samce Tristana a bílo hnědou samičku Izoldu.

Na venkově

Nicnedělání je tu téměř povinností. Sedněte si a naslouchejte v naprostém klidu přírodě. Rozptylovat vás nebude televize, ani rádio a i signál mobilních operátorů je tu slabý.

Rozmanitá fauna

Děti budou nadšené z místních zvířat. Uvidí tu oslíky, poníky, ovečky, alpaky, kozy, slepice i králíky ale i pejsky a kočky. Na statku jsou i koně, kteří rádi svezou i nezkušené jezdce.

Pod širým nebem

Byla by škoda nevyužít venkovní prostory za statkem. Můžete zde hrát volejbal, skákat na trampolíně, pouštět draky, večer si něco opéct a pozorovat noční oblohu.

Kam na výlet

Vydejte se do přírodního parku v Terčině údolí u Nových Hradů. Zde můžete obdivovat 500 let starý dub i uměle vytvořený vodopád. Okolí nabízí i nespočet sportovních aktivit. K jištěnému lezení můžete využít místní skalní blok nebo si vyjeďte do okolí na kole.

Koupání v plném proudu

Krom báječných výletů a aktivit, máme tip i na koupání. A to v malebném prostředí pod Římovskou přehradou v řece Malše. Ideální spojení relaxace a objevování. A také přímo u statku je vybudovaný přírodní rybníček, který vás osvěží nejen během horkých letních dnů.

Tip na dárek
Darujte svým blízkým zážitek v jednom z více jak 300 kouzelných míst zakoupením luxusního voucheru. Ten je pak možné využít při platbě rezervace na našem portálu.
Nabídka voucherů

Lokalita a detaily

Adresa

Polžov 2
374 01 Mokrý Lom
Navigovat Web