Stará Pekárna

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Měšťanský dům "Stará Pekárna" ve Znojmě se vyvíjí již od 13.století a vyniká kombinací různých uměleckých slohů od gotiky, přes renesanci, baroko a klasicismus. Unikátní je především sklípková klenba v mázhausu, dochovaná pec "Stará pekárna", kde se po 350 let peklo, a také gotický srub ve dvorní části domu. Stará Pekárna je dům s jedinečnou atmosférou charakterem! K dispozici je celkem 5 pokojů.

Vybavení

  • Domácí mazlíčci vítáni
  • Kavárna
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Klíče vám budou předány osobně po domluvě nebo si je sami vyzvednete ve spřízněném podniku. I proto zde ocení informaci o přibližném čase příjezdu. Posedět tu můžete pod sklípkovou klenbou v mázhausu domu (v zimě u krbu) a také využít dvůr. Snídaně se objednávají předem nebo až na místě, buď v kavárně Balance nebo si zajdete do některé z místních kaváren ve Znojmě, které jsou od “Staré pekárny” jen pár minut chůze. A samozřejmě vás zde velmi rádi provedou po domě, který je kulturní památkou.

Kde budete spát

K dispozici je 5 apartmánů s vlastním sociálním zařízením a ve většině případů i s vlastní kuchyní. Celková kapacita domu je 18 osob. Hostům se nabízí možnost rezervovat jednotlivé apartmány nebo rovnou celý dům v případě oslav.


Co tam můžete dělat

Již prohlídka samotného domu je zážitkem, přijměte tedy pozvání. A není nad posezení pod sklípkovou klenbou s vínem či znojemským pivem v ruce a nasávání úžasné atmosféry domu s pestrou historií. Hosté sem jezdí za historií, architekturou, vínem, místním pivem, výbornou kávou a místní čokoládou, sportem, výhledy a úsměvy Znojemčanů. Ve “Staré pekárně” budete přímo v srdci Znojma, na dohled od Chrámu Sv. Mikuláše, pár desítek kroků od Rotundy Sv. Kateřiny. Odtud můžete vyrážet objevovat klenoty Znojma i jeho nepoznané zákoutí. Krásné jsou výlety za vinařem v Popicích nebo do Národního Parku Podyjí za kočkou divokou.


Další nabídky v této lokalitě

Pastuška

Penziony

La Bobul Apartments

Malé penziony

Kocanda Kravsko

Penziony

Vinařství Konitz

Malé penziony

Vinný Tunel

Malé penziony