Renesanční dům Mikulov

Historie tohoto domu spadá až do 16. století. Od této doby změnila podoba domu několikrát svou tvář – ale až poslední vkusná a citlivá rekonstrukce mu vdechla neopakovatelnou atmosféru. Dům je národní kulturní památkou a najdete ho pod zámkem v jedné z nejatraktivnějších a zároveň nejtajemnějších části Mikulova v bývalé židovské čtvrti. 

Cena od4200 Kč Objekt /noc

Kapacita 7 osob

Vybavení

Jak to tam chodí

Na první pohled nenápadný dům v sobě skrývá nádherné ubytování až pro sedm lidí. V přízemí můžete využívat obývací pokoj s posezením a televizí, plně vybavenou kuchyň a jídelní kout, kam se pohodlně všichni vejdete, ať už k němu usednete s ranní kávou nebo večer se sklenkou vína a společenskými hrami. Z jídelny je pak vstup na spodní terasu s posezením a grilem, který máte samozřejmě celou dobu k dispozici. Mimo jiné, interiér domu slouží i jako mini galerie prací sochaře Jiřího Netíka, který vystavoval i v katedrále Notre-Dame v Paříži, takže se máte na co těšit.

Kde budete spát

Prostory na spaní najdete v patře domu. První ložnice má velkou manželskou postel, druhý pokoj disponuje třemi lůžky a z toho jedno z nich je na palandě. Z obou ložnic je vstup na rozlehlou terasu a posezením a kouzelným výhledem na Mikulovský zámek. Další dva lidé se mohou vyspat v přízemí v obýváku na pohodlné rozkládací sedačce. K dispozici máte samozřejmě i dvě koupelny, jednu s prostorným sprchovým koutem a druhou s atypickou vanou.

Co tam můžete dělat

K Jižní Moravě neodmyslitelně patří víno a vy za ním ani nemusíte chodit daleko. Renesanční dům se pyšní vinným sklepem, tak se neváhejte zeptat majitelů, zda vám nachystají ochutnávku. Přes den vyrazte do města, za hezkého počasí si můžete udělat pořádnou procházku. Vyrazte na zámek a do přilehlých zahrad. Pak vystoupejte na Svatý kopeček, odkud je nádherný výhled na celý Mikulov nebo vezměte kola a zajeďte si na Pálavu.

Co byste ještě měli vědět

  • Parkovat můžete přímo v objektu.
  • Wifi v celém areálu zdarma.
  • V objektu můžete uschovat svá kola.
  • V ubytování není možné stravování, ale pro tyto účely máte k dispozici plně vybavenou kuchyň.

Další nabídky v této lokalitě

Café Fara

Penziony

Pastuška

Penziony

Apartmány V Jámě

Apartmány

Sousedi Pavlov

Apartmány

Vinný Tunel

Malé penziony