Renesanční dům Mikulov

Historie tohoto unikátního domu spadá až do 16. století. Od této doby změnila podoba domu několikrát svou tvář – ale až poslední vkusná a citlivá rekonstrukce mu vdechla neopakovatelnou atmosféru. Dům je národní kulturní památkou a najdete ho pod zámkem v jedné z nejatraktivnějších a zároveň nejtajemnějších části Mikulova v bývalé židovské čtvrti. 

Cena od4200 Kč Objekt /noc

Kapacita 7 osob

Navštivté také designové Apartmány Sebastian, které jsou sesterským projektem Renesančního domu Mikulov.

Číst více

Vybavení

Jak to tam chodí

Na první pohled nenápadný dům v sobě skrývá nádherné ubytování až pro sedm lidí. V přízemí využijete obývací pokoj s posezením a televizí, plně vybavenou kuchyň a prostornou jídelnu. Ta vybízí ke společné ranní kávě nebo večerní sklence vína z místních vinic. Z jídelny vstoupíte na terasu s grilem, kde můžete odpočívat s výhledem na zámek.

Interiér domu slouží i jako mini galerie sochaře Jiřího Netíka, který vystavoval mimo jiné v katedrále Notre-Dame v Paříži.

Kde budete spát

Ustelete si v prvním patře renesančního domu. První ložnice má velkou manželskou postel, druhý pokoj disponuje třemi lůžky, z toho jedno z nich je na palandě. Z obou ložnic je vstup na rozlehlou terasu s posezením a kouzelným výhledem na zámek. Další dva lidé mohou ulehnout v býváku na pohodlné rozkládací sedačce. K dispozici máte samozřejmě i dvě koupelny, jednu s prostorným sprchovým koutem a druhou s atypickou vanou.

Co tam můžete dělat

Jihomoravské víno můžete degustovat v přilehlém vinném sklepě, stačí jen poprosit majitele o nachystání ochutnávky. Užijte si procházky po krásném Mikulově a prozkoumejte jeho klikaté uličky. Vychechat byste neměli návštěvu zámku a zámecké zahrady. Pokud vystoupáte na Svatý kopeček, budete se moci kochat nádherným výhledem na celý Mikulov. Nedaleká Pálava láká k cyklovýletům, půjčte si kola a vyražte na výlet.

Co byste ještě měli vědět

  • Parkovat můžete přímo v objektu.
  • Wifi v celém areálu zdarma.
  • V objektu můžete uschovat svá kola.
  • V ubytování není možné stravování, ale pro tyto účely máte k dispozici plně vybavenou kuchyň.
  • Ujít vaší pozornosti by neměly také Apartmány Sebastian a jejich terasy s výhledem na zámek. Mají skvělou lokaci - leží 200 metrů od hlavního náměstí.

Další nabídky v této lokalitě

Vinný Tunel

Malé penziony

Pastuška

Penziony

Vinařství Peřina

Malé penziony

Sousedi Pavlov

Apartmány

Wellness Hotel Volarik

Hotely