Vítěz v kategorii Kouzelné chalupy 2016
Vítěz v kategorii Kouzelné chalupy 2016

Penzion Roubenka

Na počátku všeho bylo golfové hřiště. A protože hráči občas potřebují někde přespat, vyrostla zde roubenka, která nabízí veškerý moderní komfort, přesto z ní sálá pohostinnost jako ze starých obrázků. Budete si připadat jako u pohádkové babičky a vzpomenete si na dětství strávené na vsi. Nebo vám připomene ráj na zemi, kde byste chtěli strávit důchod.


Dům vznikl jako klasická chalupa, v přízemí má společnou obytnou místnost s kuchyní, jídelnou a sednicí. Nechybí kachlová kamna v tradiční bílo-modré kombinaci. Velkým oknem pak můžete vyjít přímo na terasu. Nábytek je starožitný, nebo vyrobený tradičními metodami. Rozdíl nepoznáte.


KDE BUDETE SPÁT

V prostorné hlavní ložnici v přízemí pohodlně přenocuje celá rodina. V zatepleném podkroví jsou ještě dvě menší ložnice. Barva, vzor i materiál textilií se skvěle doplňují se zbytkem chalupy. Postele jsou klasické, dřevěné, přesto nabízí pohodlný spánek na kvalitních matracích.


CO TAM BUDETE DĚLAT

Jak už jsme psali, roubenka vznikla kvůli golfovému hřišti, kde na vás čeká 18 jamek. Pokud na golf nejste, vyjeďte si na koních či koloběžkách. Navštívit můžete skiareál v Palkovicích, v Kopřivnici zase technické muzeum a rozhlednu, ve Štramberku zoo či pivní lázně. Majitelé vám poradí i s dalšími tipy. Až tu budete, rozhodně vyzkoušejte saunu, hlavně kvůli koupacímu jezírku, které v létě využijete i ke koupání. Děti mají samostatný pokoj proměněný v hernu – jsou tu knížky, hračky i televize s pohádkami. V létě mohou vyzkoušet domek na stromě.


Co byste ještě měli vědět:

Závěrečný úklid i ručníky jsou v ceně.

Saunu a koupací jezírko můžete také využít zdarma.

Můžete využít věrnostní program, kde získáte slevu na každý další pobyt.

Majitelé provozují i e-shop, kde můžete sehnat věci, které se vám v chalupě líbily.

Chcete mít informace o nových kouzelných místech a novinkách z první ruky?