Na Čechách

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Pobyt Na Čechách v Lačnově je obrovským zážitkem díky nekonečnému klidu a autentickému prostředí davy nedotčené části Vysočiny. Penzion v citlivě zrenovovaném původním stavení obklopeném loukami a lesy stojí na břehu řeky Svratky,jež odděluje Čechy a Moravu. Odtud pochází i pojmenování, protože spát budete ještě v Čechách. Místo přímo vybízí k procházkám v jeho bezprostředním okolí. A tak si i místo nejlépe vychutnáte. S klíčky od auta zapomenutými po celý pobyt na pokoji a odpolední sklenkou dobré kávy či vína na zahrádce.

Vybavení

  • Domácí mazlíčci vítáni
  • Restaurace
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Po pár okamžicích se přestanete cítit jako hosté penzionu a začnete se cítit jako doma, nebo minimálně na návštěvě u dobrých známých. Až se krásně vyspíte, sejdete na víc než příjemnou devátou hodinu na snídani. V chladnějším období vás přivítá vůně dřeva a teplo sálající ze zapáleného krbu. A pak už jenom užasnete nad prostřeným stolem. Takovou snídani asi málokde zakusíte a zřejmě nebudete vědět, po jaké dobrotě sáhnout dřív. Určitě si ale nenechte ujít nadýchané lívanečky! Pokud toužíte po obzvláště krásném dnu, nic nebrání tomu, abyste si přiobjednali i skleničku sektu či rovnou šampaňského.

Za teplých dní si snídani či odpolední kávu můžete plně vychutnat na zahrádce penzionu. Zahrada i přímo vyzývá k uspořádání oslav.

Penzion provozuje také restauraci - zcela po právu zařazenou do Maurerova výběru. Restaurace je otevřena pro veřejnost několikrát do týdne dle sezóny. Nemusíte mít ale strach. Večeři či oběd vám tu připraví i v ostatních dnech, a to i kdyby jste tu byli jedinými hosty! Vaří se zde z těch nejkvalitnějších surovin. Pokud rovnou nepochází z vlastní produkce penzionu (zahrádka je posetá bylinkami a na loukách kolem penzionu se pasou ovce a krávy) jsou dodávány od ostatních lokálních farmářů. Nabídka jídelního lístku nadchne i milovníky bezmasé a veganské stravy! A pokud i tak nebudete vědět co zvolit, prostě jen řekněte, na co máte chuť.

A to není zdaleka všechno. S novou sezónou plánují majitelé dokončit rekonstrukci přiléhající původní stodoly, jejíž spodní prostor by se měl trvale proměnit na výstavní galerii pro místní tvůrce.

Kde budete spát

Domácký a komorní pocit vzbuzuje penzion Na Čechách i díky tomu, že má jen pět pokojů. Pokoje jsou dvojlůžkové s možností přistýlky. Vaše děti penzion rád uvítá a personál se o ně dobře postará. Zároveň ale nečekejte rej a dětské vřískání. Cílem majitelů je udržet klidné místo, kde si odpočinete. A neuvěřitelně přítulný kocour Felix si myslí to stejné. Pokoje jsou zařízeny citlivě v duchu původního venkovského stavení. Příjemné koupelny jen vyzývají k tomu, abyste si po dni stráveném na krásné procházce v lese napustili vanu a váš odpočinkový den byl tak dokonalý.

Co tam můžete dělat

Bezprostřední okolí penzionu je tak krásné a stále stranou zaplněných turistických tras, že přímo vybízí k procházkám po okolí. Nádherná a při podzimních mlhách až mystická může být procházka na nedaleké skály Prosička či na středověkou a překvapivě rozsáhlou zříceninu hradu Štarkov, která je dnes již obrostlá lesem.

Pokud budete chtít poznat širší okolí, stojí za to navštívit skalní městečko Toulcovy maštale a oboru v Nových Hradech. Přibližně půlhodinka jízdy dělí penzion od Litomyšle, renesančního města zapsaného na Seznamu světového dědictví UNESCO, které si vydobylo řadou staveb a rekonstrukcí prim na poli moderní české architektury.

Pokud navštívíte Lačnov v zimě, můžete prozkoumat okolí na běžkách. Upravené tratě nabízí nedaleké Nové Město na Moravě. Sami majitelé penzionu plánují úpravu vlastních tras přímo v jeho okolí. A asi byste to nečekali, ale v těsné blízkosti najdete i několik sjezdařských svahů.

Co byste ještě měli vědět

  • V ceně pokoje je snídaně, další jídla jsou na objednávku z jídelního lístku.
  • Všude je funkční wifina.
  • Nezapomeňte si dát některý z domácích bylinkových čajů a místní kváskový chleba

Další nabídky v této lokalitě

Roubenka u Lišky

Kouzelné roubenky

Usedlost U lípy Blatiny

Boutique hotely

Chata Podlesí

Kouzelné chalupy

Chalupa Sokolík

Kouzelné chalupy

Ševcovský domek Svojanov

Kouzelné roubenky