hideandseek - Aranka ve Vlčicích

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Váš pohled nejprve putuje přes pastviny, remízky, nízká údolí. Přeběhne po několika červených střechách, přeskočí na baculatou zvonici kostela a pak se celý udýchaný rozběhne do vzdouvajících se kopců Rychlebských hor – teď v zimě oděných do temné umbry a odstínů šedé. Z jejich v mlze schovaných vrcholků se přehoupne k masivu Hrubého Jeseníku s dominantou (v tento čas spíše jen tušenou než jasně zřetelnou) – Pradědem. Aranka stojí na jedné z těchto pastvin pod starým lesem.

Cena od4014 Kč Objekt /noc

Kapacita až 4 osoby

Ocenění:

  • Aranka byla nominována na mezinárodní cenu Green product Award 2021.
  • Dále byla vybrána mezi finalisty ceny Czech Grand Design 2020.
  • Odbornou porotou vybrána mezi finalisty ceny Francouzko-české obchodní komory
  • Stala se vítězem Designbloku roku 2019.Číst více

Jak to tam chodí

Před studeným deštěm se Aranka spolu s několika vrabčáky choulí do bezpečí pod starý šípkový keř. Uvnitř má ale příjemné teplo. O své hosty pečuje s láskou a vřelostí. Praskající oheň v kamnech, meluzína v komíně, vytopená sauna a horký čaj na stole. Vůně borovicové smůly a čerstvé mateřídoušky. Vše mimo Aranku je jakýmsi divadlem, představením, kterému se z její teplé náruče lze bez starostí obdivovat.

Kde budete spát

Spát budete v Arance - příbytku na kolečkách. Ta byla stvořena především pro milence, je ale schopna ubytovat i čtyři nocležníky. Pokud přijede rodina se třemi dětmi, velmi ráda je ubytuje také. Aranka chce se svými hosty strávit minimálně dvě noci, kratší rezervace proto nejsou možné.

Po dobu vašeho pobytu vám poskytne naprostý komfort, obsahuje vše, co potřebujete. Pohodlnou postel, vybavenou kuchyň, jídelní část, koupelnu se sprchou a toaletou a dokonce funkční krb.

Co tam můžete dělat

Tím nejlepším průvodcem a přítelkyní Aranky je ve Vlčicích Lucie. Nabídne vám teplý a vonící kváskový chléb, kozí sýr, ale i relaxační a reflexní terapii. Poradí, kam se na podzim vydat hledat borůvky a lesní jahody. Poví vám, kde si krajina ještě pamatuje na původní německé obyvatele. A když bude mít chuť, tak zavzpomíná, jak v zimě a mrazu přešla nekonečné mongolské pastviny až k tuvinským indiánům.

Co byste měli ještě vědět

  • Aranka chce se svými hosty strávit alespoň dvě noci.
  • Nabízí základní vybavení a suroviny ke gastronomickým hrátkám.
  • V ledničce najdete víno od Neprašů a na stole čerstvý domácí kváskový chléb od Lucie s minerální vodou z pramene.
  • V koupelně je pro vás připravena bio kosmetika.
  • Aranka ve Vlčicích má sestru Aranku na Jezírku na Šumavě.

Další nabídky v této lokalitě

Resort Sobotín

Hotely

Roubenky pod oborou

Kouzelné roubenky

Na Palubě

Malé penziony

Theresian Apartment

Apartmány

Fortys Morávka

Kouzelné chalupy