Alt Straninger

Jen málokteré město v Česku nabízí tak velkou koncentraci unikátního ubytování jako Český Krumlov. Přespat v domě, kde straší, je však unikátní i v tomto městě. Ano, v penzionu Alt Straninger mají strašidlo, které občas vydává zvuky jako by přetahovalo nábytek na půdě. Prý jde o bývalého nájemníka, který chtěl na půdě přespat bez zaplacení, rozbil si hlavu a zemřel.

Ale ono se není co divit, že zde straší. Dům pochází ze 14.století, a přestože byl později rekonstruován, genius loci zůstal zachován. Vy se tak můžete uprostřed historického města ubytovat v domě, který je zapsaný na seznamu UNESCO díky jedinečně zachovaným renesančním prostorům v přízemí.


Číst více

Kde budete spát

V penzionu jsou čtyři luxusní pokoje, které jsou vybavené nádherným historickým nábytkem. Některé pokoje mají původní dřevěné vyřezávané stropy. Vše ovšem skvěle doplňují moderní vymoženosti, aby se hosté cítili skutečně příjemně. Postele jsou velké s vysokými matracemi, na nichž bude skvělé poležení. Navíc vám personál ráno přinese snídani až do postele.

Co tam můžete dělat

V přízemí domu je uměleckořemeslná galerie, kde najdete keramiku, sklo i šperky z dílen místních umělců. Ve městě, jež je zapsáno na seznamu památek UNESCO, je druhý největší zámecký komplex v Česku. Najdete tu i muzeum marioneta voskových figurín. Určitě vyzkoušejte kavárnu Štrúdl Krumlov, kde si každý den můžete vybrat ze široké nabídky sladkých i slaných štrúdlů.

Co byste měli ještě vědět

Bohatá snídaně je v ceně ubytování.

Domácí mazlíčky můžete vzít s sebou, ale domluvte si to předem.

Wifina je v celém objektu.

Rodiče malých dětí si mohou zapůjčit dětskou postýlku.

Děti do 4 let zde bydlí zdarma.

Parkování na blízkém veřejném parkovišti za poplatek.

Další nabídky v této lokalitě

Ultra Premium Apartments

Apartmány

Monastery Garden

Boutique hotely

Krčínův Dům

Hotely

Latron 98 apartments

Apartmány

Krumlovský mlýn

Apartmány