Zámek, srub i chalupa. Zajeďte se o víkendu zahřát ke krbu

9. března 2018
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Zima už trvá nějak dlouho, nemáte ten pocit? Pokud nemáte čas odjet na pár týdnů k moři (nebo už jste byli a stejně to nestačilo), udělejte si čas alespoň o víkendu a zajeďte si někam, kde se budete moct zachumlat do deky a ohřát se u krbu. Vybrali jsme pro vás několik tipů, kde to můžete vyzkoušet.

 

Chateau Herálec

 

Krb je sice velké pozitivum, ale na zámku si můžete dopřát mnohem víc. Pro hosty je tu k dispozici wellness, kde najdete velký krytý bazén pod starobylým klenutým stropem, vířivku a saunu. Pokud hrajete golf, můžete využít hotelový golfový simulátor.

Na palácovém nádvoří na vás také bude čekat kluziště, na kterém si můžete zabruslit. Zorganizovat lze i let vrtulníkem.

Kde: Herálec 1, Vysočina

 

Erlebachova bouda

 

Pokud rádi lyžujete, ale po dni na svahu chcete relaxovat, určitě využijte nově vybudované wellness v Erlebachově boudě. Jeho součástí je bazén s protiproudem, sauna či masážní místnost, kde si můžete dopřát například exotickou havajskou masáž lomi-lomi.

Kde: Špindlerův Mlýn, Krkonošský národní park

 

Srub U Kocoura

 

Ráno posnídejte u rozpáleného krbu a večer se ohřejte ve finské sauně, která je umístěna v přízemí srubu. Přes den se můžete projít kolem rybníku (nebo si na něm zabruslit), a pokud budete mít náladu vyrazit na výlet, na dosah jsou města Jindřichův Hradec, Telč a Slavonice.

Kde: Kunžak, Jihočeský kraj

 

Hejlův mlýn

 

Ač téměř na samotě, je Hejlův mlýn výborným místem pro běžkaře. Základní sportovní vybavení si zde dokonce můžete půjčit. Běžkaři mohou při vydatnější sněhové nadílce nastoupit do stopy přímo u penzionu, po 15 minutách jízdy autem pak budou na upravených běžeckých okruzích v Čenkovicích.

Po tak náročném dni už vás bude čekat jen praskající dřevo v krbu. Nezní to skvěle?

Kde: Horní Čermná, Pardubický kraj

 

Poloroubenka Grimik

 

V chalupě můžete využít mimo wellness zóny také nabídku klasické či sportovní masáže. Odpočinek nechte dopřát i svým rukám pomocí parafínového zábalu. Roubenka nabízí také adrenalinový zážitek v podobě pilota, který vás může vzít na let malým soukromým letadlem.

Kde: Držovice, Olomoucký kraj

 

Celý článek v online časopisu Forbes naleznete zde

Podobné články