Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.
Rezervace
Kdy plánujete vyrazit a kolik vás bude?
Vyberte termín
Počet osob
Rezervaci prověříme
~ 3h
reakce majitele
6 / 10
potvrzeno
Od 1 590 Kč
za noc
Rodina Hejlových vlastní mlýn v malebném údolí Bájského potoka už po generace. Obilí se zde mlelo až do 40. let, od 70. let, po smrti posledního mlynáře, mlýn nebyl obýván a chátral. Vnučka posledních mlynářů se s manželem a otcem rozhodla stavení opravit. 
Tip
Místo přijímá dárkové vouchery
Koupit
Mlýn je citlivě zrekonstruován, doplněn moderními prvky. V původní mlýnici vznikla společenská místnost, zachována byla „lednice“, kde je na původní hřídeli nové mlýnské kolo. Klid, pohoda, zpěv ptáků a silný genius loci vytváří ideální místo pro vaši dovolenou.
Číst více
Na samotě
Parkování
Bezbariérový přístup
Dětské hřiště / koutek
Přijímáme vouchery AP
Baby friendly

Pokoje

Náhledová fotografie pro pokoj. Obrázek se váže ke kouzelnému místu.
Od 2 490 Kč
za noc

Naše tipy

Koupaliště a tenis

Kousek od mlýna je koupaliště a tenisové kurty, v tělocvičně místní školy je horolezecká stěna. Základní sportovní vybavení si zde dokonce můžete půjčit.

Na lyže

Na rodiny s dětmi čeká menší vlek ve vedlejších obcích Výprachtice a Bystřec, velký lyžařský areál je v Čenkovicích.

Trocha historie

Na místě současného Hejlova mlýna stála v roce 1795 výměnická chaloupka k statku číslo 189. Teprve v roce 1844 byla budova přestavěna na mlýn. V roce 1859 byl panem Balcarem na Bájském potoce zřízen rybníček.

Pěšky nebo na kole

Ač téměř na samotě, je Hejlův mlýn výborným výchozím místem pro výlety pro turisty i cyklisty.

Na běžky

Běžkaři mohou při vydatnější sněhové nadílce nastoupit do stopy přímo u penzionu, po 15 minutách jízdy autem pak budou na upravených běžeckých okruzích v Čenkovicích.

Skvělý servis

Rádi vám tu připraví snídaňové a piknikoví koše, prodej občerstvení, pro skupinu točené pivo dle přání, možnost kosmetiky, masáží, výtvarné dílny, vycházky s myslivcem, stavění mlýnků na potok, stloukání budek atd.

Tip na dárek
Darujte svým blízkým zážitek v jednom z více jak 300 kouzelných míst zakoupením luxusního voucheru. Ten je pak možné využít při platbě rezervace na našem portálu.
Nabídka voucherů

Lokalita a detaily

Adresa

Horní Čermná 190
561 56 Horní Čermná
Navigovat Web