Vinařství Gotberg

Jsou vinice tradiční, kde vína pěstují už desítky let, a pak taková, která vznikla teprve před několika lety. Vinařství Gotberg je příkladem moderního podniku, ale už teď se má rozhodně čím pochlubit. Jeho budova získala ocenění "Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009" a podzemní degustační místnost získala díky své podobě název Diamant.  

Jak to tam chodí

Gotberg není standardní penzion, ubytování je možné pouze po objednání degustace. Zaměřují se na řízené degustace, velké oslavy nebo třeba svatby na vinicích. Není tedy možné se tu pouze ubytovat, aniž byste si nedali pohárek.

Kde budete spát

K dispozici je sedm pokojů, které je možné po degustaci využít k přespání. Pokoje jsou střízlivě a minimalisticky zařízené. Všechny mají soukromou koupelnu se sprchovým koutem a malý kuchyňský kout. Vše je podřízeno tomu, že se člověk ocitne uprostřed vinařství s nádherným výhledem na Pálavu. Mimochodem ten výhled je fantastický a nejlepší je se sklenkou vína v ruce.

Co tam můžete dělat

Vína z Gotbergu byla oceněna na četných mezinárodních i domácích soutěžích, takže by byla pěkná hloupost je neochutnat. V samotné obci najdete románský kostel ze 17. století, na okraji obce se tyčí kopec a u něj Popická kaple s Popickou studnou. Necelý kilometr zavsí pak najdete vyhlídku Sealsfieldův kámen, která nabízí jednu z nejkrásnějších vyhlídek NP Podyjí.

Co byste měli ještě vědět

Vinařství se zaměřuje na tradiční i nové odrůd vína.

Obhospodařuje 56 hektarů vinic.

Patří k největším bio producentům hroznů v Česku. 

Pokud se na jižní Moravu nechystáte, doporučujeme vína alespoň ochutnat. Naším favoritem je rýnský ryzlink zrající v akátovém sudu.

Další nabídky v této lokalitě

Apartmány V Jámě

Apartmány

Café Fara

Penziony

Věstonická Moruše

Apartmány

Opilé sklepy

Apartmány

Štajnhaus

Malé penziony

Nejprve se musíte přihlásit