Vinařství Gotberg

Jsou vinice tradiční, kde vína pěstují už desítky let, a pak taková, která vznikla teprve před několika lety. Vinařství Gotberg je příkladem moderního podniku, ale už teď se má rozhodně čím pochlubit. Jeho budova získala ocenění "Nejlepší průmyslová stavba Jihomoravského kraje roku 2009" a podzemní degustační místnost získala díky své podobě název Diamant.  

Jak to tam chodí

Gotberg není standardní penzion, ubytování je možné pouze po objednání degustace. Zaměřují se na řízené degustace, velké oslavy nebo třeba svatby na vinicích. Není tedy možné se tu pouze ubytovat, aniž byste si nedali pohárek.

Kde budete spát

K dispozici je sedm pokojů, které je možné po degustaci využít k přespání. Pokoje jsou střízlivě a minimalisticky zařízené. Všechny mají soukromou koupelnu se sprchovým koutem a malý kuchyňský kout. Vše je podřízeno tomu, že se člověk ocitne uprostřed vinařství s nádherným výhledem na Pálavu. Mimochodem ten výhled je fantastický a nejlepší je se sklenkou vína v ruce.

Co tam můžete dělat

Vína z Gotbergu byla oceněna na četných mezinárodních i domácích soutěžích. Ochutnat je můžete nejen při řízených degustacích vč. komentované prohlídky, ale i jen tak neohlášeně na terase vinařství, ze které je neuvěřitelný výhled na zdejší dominantu Pálavu. Součástí objektu je Meruňkový sad s ovečkami a osly.
K vinařství můžete dorazit pohodlně na kole po červeně vyznačené Moravské vinné stezce. Tamní vinice také protíná takzvaná Svatojakubská cesta, kterou budou znát nejenom poutníci. 


Co byste měli ještě vědět

Vinařství se zaměřuje na tradiční i nové odrůdy vína.

Obhospodařuje 56 hektarů vinic.

Pokud se na jižní Moravu nechystáte, doporučujeme vína alespoň ochutnat. Naším favoritem je rýnský Ryzlink zrající v akátovém sudu.

I na řidiče a nezletilé jsme připraveni, nabídnout jim můžeme nealkoholickou limonádu z hroznové šťávy, která se jmenuje Gotbertinka.

Další nabídky v této lokalitě

Vinný Tunel

Malé penziony

Sousedi Pavlov

Apartmány

Vinařství Peřina

Malé penziony

Apartmány V Jámě

Apartmány

Vinařství Václav

Malé penziony