Treehouse

Kouzelné místo na Slovensku

Pro výjimečný zážitek s nádechem exotiky nemusíte cestovat daleko. Na Slovensku v překrásném lese obklopujícím lázeňské město Trenčianske Teplice vyrostl dům na stromě – Treehouse. Pouhých 15 kilometrů od českých hranic si tak můžete splnit dětský sen a strávit noc v domku na stromě, ať už ve dvou nebo v partě přátel.

Jak to tam chodí

Hlavní filozofii tohoto projektu vystihuje heslo “návrat k přírodě”. Hosté Treehousu by si tady měli kromě svých telefonů a jiných zařízení vypnout také svou namáhanou mysl a naplno vnímat klid a energii okolního lesa. Také výstavba byla provedena s úctou ke stromům a za pomoci odborníků. Domek byl postaven na třech zdravých, stabilních a vitálních bucích, aniž by se do nich muselo vrtat nebo jinak zasahovat.

Kde budete spát

Útulný vnitřek je vybaven masivním a kvalitně zpracovaným nábytkem z místního dřeva. Manželskou postel pro páry doplňuje palanda, takže se tu vyspí i čtyřčlenná rodina. Protože do domku není přivedena elektřina, jsou tu pro vás připraveny čelovky, baterky, lucerny a svíčky. Posedět si můžete také na terase, ze které je samostatný vstup na suchý záchod. Pro základní hygienu je tu připraven lavor a džbán s vodou ze studánky, která ale není ověřená rozborem, proto by si hosté neměli zapomenout přinést potřebné množství pitné vody.

Co tam můžete dělat

Do nového dne vás nastartuje bohatá snídaně, kterou vám v dohodnutý čas připraví do piknikového koše, který si pomocí lana sami vytáhnete. Na terase je k dispozici stolek a čtyři stoličky na sezení, takže si tu kromě snídaně vychutnáte i večerní sklenku vína. Až vás omrzí obyčejné lenošení na stromě, můžete odtud pokračovat po naučné stezce až na horu Klepáč a k Jánošíkově jeskyni. Pokud se vám naopak zasteskne po společenském životě ve městě, tak do Trenčianských Teplic je to jen 5 minut chůze.

Co byste měli ještě vědět

  • Administrativní recepce funguje v nedalekém lázeňském domě Minerál, který je také připraven jako náhradní ubytování v extrémní nepřízni počasí
  • Hlavní sezona je od března do listopadu, v případě mírné zimy výjimečně i mimo sezonu
  • Auto můžete zaparkovat ve městě poblíž lázeňského parku
  • S sebou byste měli mít pitnou vodu, trvanlivé jídlo a nabitý telefon, případně power banku

Další nabídky v této lokalitě

Chalupa Sihelne

Kouzelné chalupy

Villa Rosenaw

Boutique hotely

U Pařízků

Kouzelné roubenky

Grandhotel Tatra

Hotely

Chalupy Pod šenkem

Kouzelné roubenky