Šumavská Maringotka

V ne zcela objevené části Šumavy, ve východním podhůří hory Boubín a téměř na samotě u lesa najdete zaparkovanou klasickou maringotku. Netradiční ubytování bylo upraveno pro pohodlí hostů tak, aby jim ke klidu a relaxaci nic nechybělo. Jediné, co vám tu bude dělat společnost, je nádherná, panensky čistá příroda.

Cena od1400 Kč Objekt /noc

Jak to tam chodí

K zelené, dřevem obložené maringotce se dostanete z vesnice Nicov po asfaltové, dále jen polní cestě a poté musíte ještě zdolat pár dřevěných schůdků. Vnitřek je jednoduchý, ale komfortně zařízený ve světlém dřevě. Kuchyňský koutek disponuje malou ledničkou, rychlovarnou konvicí, nádobím i vařičem pro přípravu jednoduchých jídel. Pitná voda je také připravena a v ledničce najdete produkty na snídani výhradně od lokálních dodavatelů a v bio kvalitě. 

Kde budete spát

Šumavská maringotka zvládne ubytovat až čtyřčlennou rodinu, ale omezený prostor bude více vyhovovat párům. K dispozici je 2x2 metry velká postel, nad níž je vyvýšené ještě jednolůžko. Jako další místo na spaní se pak dá rozložit pohovka. Toaleta a sprcha jsou umístěny v sousední usedlosti, kde žijí majitelé. Kromě toho tu ale nevede žádná hlavní ani turistická trasa a tak se vám tu bude spát opravdu dobře.

Co tam můžete dělat

Na pozemku najdete přírodní koupací jezírko, klouzačku a houpačku pro děti. Před maringotkou je příjemné posezení, můžete grilovat nebo opékat buřty na ohništi. Za poplatek lze také využít saunu a vířivku v přilehlém stavení. Oblast je vhodná pro pěší a cykloturistiku, procházky po lese, sběr hub a objevování šumavských atraktivit. Tipy na výlety po okolí i gurmánské zážitky vám moc rádi doporučí samotní majitelé.

Co byste měli ještě vědět

  • Dostupnost autem až k objektu.
  • Wi-fi připojení, signál ?
  • Topení přes zimu ?

 

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Glamour Camping 2019 Vítěz v kategorii Glamour Camping 2019
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

U Vyšaty

Kouzelné chalupy

U Heřmanů

Malé penziony

Stodola 9

Apartmány

Statek u Medvěda

Apartmány

Bed & Bike Prachatice

Penziony