Statek Salajna

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Statek Salajna pochází z roku 1802 a sloužil jako typická zemědělská usedlost k chovu hospodářských zvířat. Všichni původní majitelé byli německé národnosti. Nynější majitelé získali statek v roce 2004 v dražbě a začali s následnou a velmi náročnou rekonstrukcí. V současné době je zde krásné ubytování ve zrekonstruovaných pokojích, ale pokud jste odvážné povahy, můžete si vyzkoušet i spaní na seně.

Statek je vybudován s neuvěřitelným citem a precizností. Z každého kusu nábytku i zařízení bude každému úplně jasné, s jakou pečlivostí byl vybírán a že má svou historii. Poskytuje komfortní ubytování, možnost pořádání oslav, relaxaci v prostorách rozlehlé zahrady s rybníkem a potokem a hlavně citlivou krásu vloženou i do nejmenšího zákoutí. Celková kapacita penzionu je 18 lůžek. Dětské postýlky a jídelní židličky jsou tu samozřejmostí.

Číst více

Jak to tam chodí

Statek je vybudován s neuvěřitelným citem a precizností. Z každého kusu nábytku i zařízení je všem úplně jasné, s jakou pečlivostí byl vybírán a že má svou historii. Poskytuje komfortní ubytování, možnost pořádání oslav, relaxaci v prostorách rozlehlé zahrady s rybníkem a potokem a hlavně citlivou krásu vloženou i do nejmenšího zákoutí.

Součástí statku jsou tři budovy, které tvoří téměř uzavřený dvůr. V hlavní, hrázděné budově se nachází penzion. Druhá budova, která kdysi sloužila jako stáj, je prozatím nevyužívaná, ale do budoucna zde majitelé plánují zřízení wellness. Třetí budova je otevřená kolna, kde je umístěna malá expozice starého zemědělského, řemeslného a domácí nářadí a náčiní.

Kde budete spát

V penzionu jsou dva mezonetové apartmány, dva samostatné pokoje a velká společenská místnost. Celková kapacita je 18 lůžek. V apartmánech naleznete ložnici pro tři osoby, obývací pokoj s dvoulůžkem a rozkládacím gauče. K dispozici vám je i plně vybavený kuchyňský kout a vlastní sociální zařízení se sprchovým koutem a toaletou.

Co tam můžete dělat

Kolem statku je oplocená zahrada s venkovní posezením, táborovým ohništěm, potokem a rybníkem, který je k dispozici na rybaření. Úlovek si pak můžete na místě přímo ogrilovat. Můžete se projít v lese, který je známý pro možnost sbírání borůvek, jezdit na kole po cyklostezkách, které začínají v přímo v obci nebo si procvičovat jízdu na in-line bruslích.

Co byste měli ještě vědět

Wifi volně k dispozici

Parkování ve dvoře

Domácí zvířata vítána za poplatek

Na statku lze platit pouze v hotovosti

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Malé penziony 2018 Vítěz v kategorii Malé penziony 2018
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

Villa Patriot

Hotely

Pension Grantl

Apartmány

Boutique Hotel SwissHouse

Hotely

Luxury Spa Hotel Olympic Palace

Hotely

Grandhotel Pupp

Upper Class