Dům hostů, Klášter Broumov

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Broumovský klášter je impozantním barokním komplexem s celoročními prohlídkovými okruhy a bohatým kulturním, vzdělávacím i společenským programem. Návštěva kláštera a pobyt v renovovaných mnišských celách Domu hostů je skvělou příležitostí, jak poznat tento kouzelný region - kraj divokých pískovcových skal a unikátních barokních památek.

Kde budete spát

Nenechte si ujít unikátní zážitek a přijďte si vychutnat klidnou atmosféru klášterního Domu hostů. Pokoje vznikly citlivou rekonstrukcí bývalých mnišských cel a nabízejí neopakovatelnou atmosféru života mnišské komunity v tichu kláštera. Jako hosté si můžete navíc užít rozsáhlé zrekonstruované klášterní zahrady i poté, co je pro veřejnost už (anebo ještě) uzavřena.

Co tam můžete dělat

Současnou podobu klášternímu komplexu vtiskla rozsáhlá barokní přestavba z dílny rodiny Dientzenhoferů. Obdivovat zde můžete ukázku architektonického mistrovství barokních umělců, navštivte výbornou klášterní kavárnu Dientzenhofer či nedávno zprovozněnou restauraci U Tří růží, která pokračuje v historické tradici klášterního šenku. V areálu se po celý rok koná množství kulturních akcí, přednášek a konferencí. Můžete přijet sami nebo vzít s sebou své kolegy a uspořádat v historických prostorách firemní školení či konferenci. Na všechno jsou zde vybaveni a připraveni.

Okolí kláštera nabízí kromě unikátních pískovcových skalních měst v Adršpachu a Teplicích také ideální terény pro turisty a cyklisty, pro milovníky golfu nedaleké hřiště ve Velké Vsi. Na své si přijdou také obdivovatelé architektury - zdejší vesnické barokní kostely nebo nádherné statky tzv. broumovského typu stojí určitě za shlédnutí.

Prostě Broumovsko se svým srdcem v klášteře čeká na Vaše objevování.

Co byste měli ještě vědět

  • Ačkoli klášter tady stojí už opravdu dlouho, wi-fi připojení funguje všude
  • Parkoviště je hned u vchodu do klášterní zahrady
  • Klášterní zahrada nabízí procházky a také multifunkční sál Dřevník vhodný třeba pro Vaši konfereci
  • Vzhledem k charakteru kláštera nechte prosím svoje zvířecí miláčky doma
  • Zaplatit můžete i kartou

Ocenění

  • Vítěz v katgorii Novinka roku 2018 Vítěz v katgorii Novinka roku 2018
Veškeré ocenění

Další nabídky v této lokalitě

U Ceďora

Kouzelné roubenky

Chalupa ve Zvonkovém údolí

Kouzelné roubenky

Maringotka Pomněnka

Glamour camping

Dvůr Haniš

Malé penziony

Stylové Apartmány Bystré

Apartmány