5 krásných chalup, které vás nadchnou

13. srpna 2017
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Přemýšlíte nad dovolenou nebo prodlouženým víkendem, ale nemáte vlastní chalupu? Půjčte si ji. Toto odvětví turismu se i v Česku rozmáhá a v nabídce jsou unikátní místa.

Když si chcete užít klidný čas v některém z krásných koutů Česka a nemáte vlastní chalupu, máte dnes mnoho možností, jak ji pronajmout. Chalupy k pronájmu se nabízejí na slevových portálech, jako je Slevomat, ale i samostatných webech určených k pronájmu podobných prostor (echalupy.cz, chatyachalupy.cz). Zde se ale ztratíte v nepřeberných záplavách nabídek, z nichž některé ani nejsou tím, čím se zdají být. Máme pro vás lepší tip.

Na webu amazingplaces.cz skupina amatérských cestovatelů představuje unikátní ubytovací místa, která sama vyzkoušela. Kromě velkých hotelů a rodinných penzionů tu najdete takové perličky jako ubytování ve středověké věži, přespání v dřevěné chatce uprostřed rybníka či chaloupky jako z pohádky. Pojďte je prozkoumat společně s námi, protože chalupy, které jsme pro vás vybrali společně s týmem Amazing places, nás okouzily.

 

U Vyšaty

Chalupu si manželé Vlkovi koupili z nutnosti, těsně sousedí s domem, ve kterém žijí, a nechtěli, aby měli nepříjemné sousedy. Protože šlo o rodný dům cestovatele Františka Čecha Vyšaty, jsou dominantním prvkem v chalupě právě vzpomínky na tohoto významného muže.

Skvěle se snoubí s interiérem vyvedeným v zemitých barvách, dlážděnou podlahou a velkými dřevěnými futry. Dřevo ostatně dominuje celému prostoru, návštěvníky jistě nadchne dřevěná linka nebo velký jídelní stůl.

Dva pokojíčky jsou vybaveny pohodlnými dřevěnými postelemi a kvalitním historickým nábytkem. Paní majitelka vás přivítá výborným chlebem od lokálního pekaře, v chalupě máte domácí marmelády a zavařeniny či plody z místní zahrady.

 

Domesi Concept House

Dřevostavby jsou v Česku čím dál populárnější a pokud přemýšlíte, že si také jednu pořídíte, můžete si bydlení v ní nejdříve vyzkoušet. U obce Pulečný na Liberecku na vás čeká dřevěný dům, do kterého se vejde pohodlně celá rodina. V přízemí je ložnice, dětský pokoj, obývací pokoj propojený s kuchyní a koupelna se sociálním zařízením. Patro je koncipováno jako open space, které pro děti představuje dostatečně velkou plochu na hraní. Kuchyně je dokonalou ukázkou toho, že bydlení v dřevostavbě nemusí být stejné jako někde ve srubu.

 

Chalupa nad Popelkou

Britsko-český pár se rozhodl odstěhovat z Prahy a splnit si svůj sen o rodinném penzionu v přírodě. Citlivě zrekonstruovali a nyní pronajímají 200 let starou chalupu v Nové vsi nad Popelkou. Na hosty zde čeká klid a pohoda, kterou nabízejí útulná stará stavení. Může za to umná kombinace historického a nového vybavení, která se objevuje například v kuchyni a jídelní části chalupy. Pokoje jsou vybavené jednoduchým přírodním dřevěným nábytkem a vyzařují dokonalý klid. 

 

Chalupa Brusírna

Design, netypický pro venkovská stavení, je zajímavý způsob, jak vytvořit jedinečný prostor. Majitelům chalupy Brusírna, která leží v v Krkonoších nedaleko lyžařského areálu Černý Důl, se to povedlo. Zatímco zvenku objekt připomíná roubenku, kterých v okolí najdete tisíce, uvnitř je naprosto jedinečná – interiér kromě dřeva z borovice douglasky tvoří žula, sklo a železo. Naprosto jedinečný je ale místní vinný sklípek a také koupelna. S volně stojící vanou, obrovským sprchovým koutem a také oknem, které navozuje pocit dokonalého propojení s přírodou.

 

Chalupa Pod Sviní horou

Chalupa jako vystřižená z lidové pohádky stojí na břehu řeky Moravy v Jeseníkách. Každý kus nábytku, světla, obklady, závěsy, veškeré vybavení a doplňky, každý detail včetně barev, jsou voleny tak, aby byly ve vzájemné harmonii jako celek, který neslouží pouze k ubytování, ale zaručuje jedinečný estetický zážitek. V kuchyňském koutě se snoubí komfort zajištěný moderními spotřebiči (vestavěná lednice, vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice) se stylem v podobě chalupářského, malovaného nádobí.

 

Celý článek na living.iprima naleznete zde

Podobné články