Včelíny Želiv

Do projektu ubytování Včelíny Želiv v současné době spadají dvě maringotky na kraji louky u lesa (každá na opačném konci) a v nejbližší době se můžete těšit na otevření třetího ubytovacího zařízení, který bude nejspíš v podobě stanů. Nechme se překvapit s čím majitelé přijdou. Prozatím mrkněte na maringotky, ale pospěšte si, bývají neustále zamluvené, a to dokonce několik měsíců dopředu.


Vybavení

Jak to tam chodí

Včelíny Želiv, to jsou dvě upravené maringotky tak, aby hostům poskytovaly veškerý komfort hotelových zařízení. Najdete je na louce hned u lesa a vedlejšího pole. Nedaleko města, ale přesto vzdáleně od lidí a veškerého hluku. Jsou připojené na elektřinu, která pochází ze solárních panelů, a tak si můžete posvítit normálně žárovkou a ne jen čelovkou (i když ta se taky v batůžku na víkend rozhodně neztratí). Zdroj vody je sice lehce omezený, teplou vodou se ale v klidu vysprchujete. V maringotce černý uvnitř, v druhém příbytku musíte využít venkovní sprchy. Značka: vhodné pro otužilce. 

Kde budete spát

V maringotce Černý se vyspí pouze dvě osoby. Sice nezažijete ve dvou donášku hotelových snídaní do postele a luxusního wellness, romantice to místu ale neubírá. Postel je až extrémně velká a moc pohodlná. Naopak do druhého obydlí, do maringotky Zelený se vejdou až čtyři lidi, kdy dva se vyspí na stejné posteli jako v prvním případě, tedy manželské posteli a další dvě osoby na palandě. Tu doporučujeme spíš pro děti, bude to pro ně zábava.

Co tam můžete dělat

Ubytování ve Včelíny Želiv je zážitek sám o sobě. Takže co tu můžete dělat? Jen tak polehávat a odpočívat v maringotkách, přečíst si nějakou knihu, kterou uvnitř najdete a především vypnout mobily a poslouchat jet zvuky přírody. Pokud byste se přeci jen chtěli vzdálit od ubytování, krátkou procházku se vydejte do malebné vesnice Želiv, kde si můžete nakoupit potraviny v obchodě, zajít si do restaurace na dobré jídlo, a především navštivte starý Santiniho klášter a vedlejší pivovar. Za hezkého počasí se vykoupejte v řece Želivka nebo si půjčte kola a prozkoumejte vzdálenější okolí. A večer? Udělejte si táborák a opečte si buřty, které jste pořídili v obchodě na vesnici.

Co byste ještě měli vědět

  • Wifi tu nehledejte a raději si užívejte vypnutého telefonu
  • Vašim pejskům se na místě bude také líbit, ale jelikož nejsou maringotky oplocené, musíte si je hlídat
  • Ve městě najdete veškerou občanskou vybavenost
  • Kdyby vám náhodou celé dny pršelo, nazujte nachystané holiny a vyrazte ven
  • Mimo knížek jsou v maringotkách i společenské hry pro dlouhé večery

Další nabídky v této lokalitě

Fořtovna

Penziony

Letohrádek svatý Vojtěch

Boutique hotely

Resort Mlýn Černovice

Boutique hotely

Chata Blatnice

Kouzelné chalupy

Chateau Herálec

Upper Class