Vítěz v kategorii Malé penziony 2017
Vítěz v kategorii Malé penziony 2017

Dobčické rybníčky

Jestli nějaké místo naplňuje význam slova amazing, jsou to Dobčické rybníčky. Bydlení tak trochu jako z jiného světa, které zaručuje naprosto unikátní atmosféru. Proč? Protože budete bydlet v jedné ze dvou dřevěných chatičkách (Verunka a Madlenka) situovaných na vodní hladině, nebo ve stromové chatičce Amálka, jež je vynesena do výšky čtyř metrů napůl nad zemí a napůl nad vodou. 


Zde si odpočinete od moderního světa. Můžete popíjet víno v houpací síti na mole za svitu svíček a ráno se probudit v posteli s výhledem přímo na hladinu rybníka. Snídani vám dovezou v piknikovém koši až do chatičky. 

Autorem nápadu je známý český architekt Jiří Střítecký.


KDE BUDETE BYDLET

Chatičky jsou bez elektřiny, k vytápění a ohřevu vody slouží kamna, voda se čerpá ruční pumpou přímo z rybníků a pitná voda je zajištěna v kanystrech. Chatičky jsou vybaveny solárními lampami a ručními lucerničkami. Hosté mají k dispozici stylovou loď, vor, dřevěnou saunu a na malém ostrůvku koupací sud (vodní sauna) se zázemím. CO TAM MŮŽETE DĚLAT

Oba rybníky, horní Lipanovický i dolní Písařský, jsou skvěle zarybněny a poskytnou vám nerušený rybářský zážitek. Mezi lovenými rybami najdete i trofejní kusy. Chytá se zde systémem „chyť a pusť“, ale svůj úlovek můžete i odkoupit. Rybu si potom můžete upravit přímo v kuchyňce každé z chatiček a nebo na grilu na přilehlém ohništi. V okolí je mnoho cyklostezek a jen dva kilometry odtud se nachází UNESCO vesnička Holašovice.

 


Co byste ještě měli vědět:

K ubytování si můžete doobjednat snídani či polopenzi.

V ceně ubytování je zahrnuta povolenka pro sportovní rybolov.

Zapůjčí vám rybářské vybavení i zapůjčení jízdních kol a koloběžek.

Na požádání vám úlovek připraví také v místní hospůdce.

Platební karty nepřijímají.


O Dobčických rybníčkách jsme také napsali:

Holka z onlinu

20 MÍST, KTERÁ VÁS OKOUZLÍ: VYHRAJTE POBYT V JEDNOM Z NICH

Chcete mít informace o nových kouzelných místech a novinkách z první ruky?