Alchymist Grand Hotel and Spa

Alchymist Luxury Group je synonymem pro luxusní pražské butikové hotely. Skutečným klenotem v této koruně  je Alchymist Grand Hotel and Spa, který sídlí v původním Domě U Ježíška, jehož historie se odvíjí již od roku 1517. Je to jen několik kroků od Pražského hradu a Karlova mostu, mezi malebnými uličkami Malé Strany. Tento 5-ti hvězdičkový boutique hotel vás zaujme pohádkovým prostředím s vytříbeně zařízenými pokoji, jež odrážejí historický charakter města. 

Vybavení

 • Domácí mazlíčci vítáni
 • Kavárna
 • Luxusní postel
 • Parkování
 • Restaurace
 • Vana
 • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

Jak to tam chodí

Pro milovníky kulinářských zážitků je zde Aquarius Restaurant, perfektní místo pro romantickou večeři ve dvou nebo setkání přátel. V menu najdete pokrmy ovlivněné italským temperamentem pana majitele,  společně se specialitami kombinující francouzskou i českou kuchyni pod vedením šéfkuchaře Františka Mizerovského. Nejen v letních měsících si lze vychutnat oběd či večeři, nebo jen kávu či sklenku vína v prostředí skrytého nádvoří, v létě s dech beroucí květinovou oázou, v zimě atmosféru umocňuje vánoční výzdoba v popředí s unikátním betlémem pana majitele. Pro milovníky komorního prostředí je zde Café Barocco Veneziano, skvělé místo pro posezení například u šálku horké čokolády. V kavárně si můžete vybrat z široké škály domácích Alchymist pralinek, které hosté nachází každý večer i na svém polštáři.

Kde budete spát

Hotel disponuje 46 luxusními pokoji a apartmány, ve kterých hosté naleznou veškeré pohodlí a jejich zážitek ještě umocní atmosféra barokního paláce. Luxusní pokoje a apartmá v pětihvězdičkovém hotelu Alchymist plně respektují historický charakter budov, ve kterých se hotel nachází a poskytují svým hostům opravdový zážitek během jejich pobytu v Praze. Všech 27 deluxe pokojů a 19 apartmá má svůj individuální ráz a dispozice. Vybavení pokojů zahrnuje klimatizaci, plazmovou TV s vybranými kanály, sejf, mini bar a vysokorychlostní připojení k internetu. Prostorné mramorové koupelny disponují vanou se sprchou, bidetem a WC.

Co tam můžete dělat

Hosté ocení blízkost takových klenotů staré Prahy jako je Pražský hrad, Karlův most, Národní divadlo nebo Petřínská rozhledna. Pokud se hosté cítí z cestování unaveni, stačí se zastavit a načerpat energii a vnitřní klid v krásném prostředí Ecsotica Spa. Jedná se o skrytý skvost pro relaxaci, který je situovaný ve starobylých sklepeních hotelu. Můžete si vychutnat mimořádný omlazující rituál, indonéská ošetření doplněná římskými lázněmi kombinující to nejlepší z východní a západní filosofie tak, aby bylo dosaženo výjimečného zážitku a relaxace. Nejnovější součástí Alchymist Luxury Group se stala Baráčnická rychta, spojená s hotelem zahradou, která rozšířila služby o prostorný unikátní sál Prague Hall a českou restauraci. V restauraci se podávají tradiční české pokrmy a k nim samozřejmě pivo jako křen. Sál s kapacitou až pro 200 osob byl kompletně zrekonstruován a nově otevřen v květnu letošního roku pro pořádání akcí a událostí nejrůznějšího zaměření od svateb až po korporátní setkání či společenské akce. Je dekorován originálními tapetami, které znázorňují starobylou Prahu.

Co byste měli ještě vědět

 • Wifi připojení a platba kartou jsou samozřejmostí
 • Hotel je nekuřácký
 • Vaše čtyřnohé mazlíčky můžete vzít s sebou
 • Parkování je možné za příplatek a po předchozí rezervaci


Další nabídky v této lokalitě

The Emerald

Boutique hotely

Design Hotel Neruda

Boutique hotely

Aria Hotel Prague

Upper Class

Augustine, a Luxury Collection Hotel

Upper Class

Apartmán Karlův most

Apartmány