Objevte kouzlo Beskyd

13. června 2024
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Beskydy jsou nádherným klenotem naší republiky, který skrývá nekonečné množství krás a zážitků. Ať už se rozhodnete pro výlet na některou z nádherných rozhleden, objevování tajemných míst nebo relaxaci v jednom z kouzelných ubytování, Beskydy vás vždy překvapí svou krásou a pohostinností.

V tomto článku vám představíme nejen útulné ubytování, kde můžete odpočívat po celodenním putování, ale také tipy na výlety, které rozhodně stojí za to prozkoumat.


 

2 Roubenky na stráni

Na zelených beskydských kopcích stojí dvě nově postavené roubenky s jedinečnými výhledy. Obklopeni lesy, v naprostém soukromí a v objetí houpací sítě tu bez výčitek můžete nechat den jen tak plynout. Tyto stylové roubenky ubytují až 10 lidí a nabídnou vám veškerý komfort a útulnou atmosféru dřevěných staveb.

Pro umocnění jedinečného zážitku doporučujeme využít venkovní vyhřívaný bazén a saunu s relaxační místností. A plusové body dáváme i dog friendly přístup, takže pejsky můžete vzít sebou!

 

Mátěráda

V tiché přírodě mezi horami se nachází čtyři chalupy Mátěráda celé ve valašském stylu, které celkem pojmou až 26 lidí. Každá z nich je trochu jiná, ale všechny mají jedno společné. Nechybí v nich teplo domova, vůně dřeva a jedinečná atmosféra života na samotě. Propojení současného designu a přírodního okolí vytváří ideální místo pro relaxaci a pohodlí. Po dni stráveném prozkoumáváním okolí je Mátěráda perfektním místem k návratu.

 

Výjimečné výlety

Nyní, když máte zajištěné ubytování, je čas vydat se na cestu a objevit některá z nejkrásnějších míst, která Beskydy nabízejí.

 

Soláň a jeho Zvonice 

Na tomto malebném vrcholu Moravskoslezských Beskyd s výškou 861 m.n.m. doporučujeme v letních měsících navštívit stavbu informačního a výtvarného centra, ukrytou v tradiční valašské zvonici. V zimě Soláň nabízí několik lyžařských sjezdovek i běžeeckých tras.
 

Jurkovičova Rozhledna: Pohled na svět očima architekta

Pokud jste milovníci architektury a výjimečných výhledů, určitě navštivte Jurkovičovu rozhlednu na Karlově kopci. Tento skvostný objekt, postavený podle návrhů slavného architekta Dušana Jurkoviče, nabízí nádherné panoramatické výhledy na okolní krajiny.

 

Pustevny: Tradiční kouzlo s moderním nádechem

Pustevny jsou jedním z nejznámějších turistických center v Beskydech. Pro toto beskydské sedlo jsou typické barevné dřevěné stavby s bohatým valašským dekorem. Doporučujeme navštívit také vrch Radhošť, kde se nachází unikátní kaple sv. Cyrila a Metoděje.

 

Kaple Panny Marie Sněžné: Klid a historie

Velké Karlovice se mohou pochlubit jedním z nejkrásnějších dřevěných kostelů v České republice. Kostel Panny Marie Sněžné je jedinečným příkladem valašské lidové architektury a místem, kde na vás dýchne historie i duchovní klid. Návštěva tohoto místa je skutečným balzámem pro duši.

 

 

Článek byl vytvořen ve spolupráci s Petrem Klempou a aplikací Placehunter

Podobné články