Horský Hotel Sliezsky dom

Kouzelné místo na Slovensku

Přímo pod Gerolachovským štítem v nadmořské výšce 1670 m.n.m. u hladiny průzračného Velického plesa stojí moderní budova s ubytovacím zařízením, špičkovou gastronomií, wellness a především těmi nejkrásnějšími výhledy do okolí. Kde jinde spojit aktivní dovolenou s následným zaslouženým odpočinkem, než v „čarovnom prostredí“ Tater.

Vybavení

Jak to tam chodí

Za zmínku stojí hotelová restaurace zaměřující se na regionální pokrmy. Jestli vám můžeme doporučit, zařiďte si polopenzi. Snídaně je koncipována formou švédských stolů s bohatým výběrem počínaje vajíčky, čerstvým pečivem, až po sladké dobroty. Naopak k večeři máte možnost výběru tří až čtyř hlavních chodů, a pokud byste si nemohli vybrat ani z těch (což nepředpokládáme, jídla jsou opravdu velmi chutná), je možnost si objednat z klasického menu. Velmi dobře by vám mohlo zázemí hotelu posloužit i pro firemní konference a nejrůznější eventy. Personál hotelu vám nachystá všechno potřebné vybavení a zajistí catering na míru.

Kde budete spát

Hotel Sliezsky dom nabízí jak ve standardních dvoulůžkových pokojích s jednou ložnicí, pokojích pro dva se soukromým obývacím prostorem, třílůžácích nebo v apartmánech všech kategorií. Do těch se vejde až šest lidí a jsou rozděleny do dvou pater. Na své si přijdou i turisté, kteří zkrátka nechtějí spát venku pod stanem, ale přeci jen by rádi přespali na čistém a klidném místě. Spaní na těchto pokojích jsou možné až pro dvanáct lidí na palandách. Samozřejmostí ve všech pokojích, bez výjimky toho turistického je soukromá koupelna se sprchovým koutem (v apartmánech je k dispozici i vana).

Co tam můžete dělat

Byl by hřích vyrazit na Slovensko do hotelu přímo pod Gerlachovským štítem, aniž byste se na něj nevydali. Terén není zase až tak náročný, ale pohorky si raději do kufru přibalte. Chápeme, že každý není typ na vysokohorskou turistiku, ale alespoň drobnou procházkou po okolí načerpáte novou energii. A jak lépe si odpočinout na konci dne, než ve wellness centru. K dispozici máte vířivku, několik druhů saun včetně parní a finské sauny a velkou nabídku masáží od klasické masáže celého těla, detoxikační procedury nebo ajurvédské masáže. Završit den je poté nejlepší v odpočinkové místnosti s jedinečným výhledem na Velické pleso, okolní štíty a vodopád. 

Co byste měli ještě vědět

  • Domácí mazlíčky klidně přibalte s sebou
  • Za příznivých podmínek je možné parkovat přím pod Sliezským domem, jinak vás do hotelu vyveze auto nebo sněžný skútr
  • Co takhle svatba v horách? Mrkněte na webové stránky hotelu

Další nabídky v této lokalitě

Chata Kamenie

Kouzelné chalupy

Gašperov mlyn

Malé penziony

Nordik 1496

Kouzelné chalupy

Chata Solisko

Malé penziony

Chalet Lomnica

Kouzelné chalupy