21/05/2018

Spaní na seně, v sudu nebo ve včelíně. Zažijte luxusní "kempování" v Česku

Baví vás být obklopeni přírodou, ale tak nějak už jste vyrostli ze spacáku s karimatkou? Vyzkoušejte glamping neboli luxusní kempování. Tento fenomén se po světě rozšiřuje už téměř 10 let, první perfektně vybavené stany vyrostly například v Tanzanii, Malajsii nebo Jihoafrické republice.

Jestli se vám nechce cestovat tak daleko a nevšední nocování chcete vyzkoušet třeba jen na víkend, tady je pár tipů, kam zajet u nás.


Spaní v sudu


Vždycky jste chtěli spát uprostřed vinice? Máte šanci. A rovnou v dřevěném sudu. K tomu sklenka dobře vychlazené pálavy, pohled na hvězdy a ráno snídaně až do postele. Garantujeme, že si víkend budete chtít prodloužit o několik dní.

Cena za noc: 1650 Kč se snídaní


Ve včelíně


Málokoho by napadlo, že jednou bude chtít spát ve včelíně. Ale je to tady. Na místě si můžete půjčit kolo a jet se vykoupat třeba do řeky Želivky. Nebo se vydat do lesa a pozorovat místní srnky. Prostě mír, klid a příroda.

Cena za noc: 1700 Kč


V korunách stromů


Snad každý chtěl mít jako malý domek v korunách stromů. Teď můžete svému dětskému já konečně dopřát satisfakci a na víkend se ubytovat v chatce s výhledem na sázavské lesy. K dispozici je i ohniště, takže špekáčky s sebou!

Cena za noc: 3900 Kč se snídaní


V týpí nebo na rybníku


Co si třeba ustlat v dřevěném týpí nebo pronajmout chatičku/haustbót, kterou můžete na rybníce otáčet podle toho, jak svítí světlo? K tomu dostanete prut a všichni pstruzi, které ulovíte, jsou vaši.

Cena za noc: 1790 Kč bez snídaně


Spaní na seně

Velká slaměná postel, částečně odkrytá střecha, aby byly celou noc vidět hvězdy. Pokud vás netrápí senná rýma, čeká vás v Krkonoších přímo pod Sněžkou pravý venkovský ráj.

Cena za noc: 999 Kč bez snídaně


Celý článek ve Forbes si přečtěte zde