O nás

 

Jsme parta mladých lidí, kteří ví, že to, co hledáme, máme často pod nosem.

 

Na svých cestách jsme objevili desítky kouzelných míst od romantických chalup, útulných roubenek, mlýnů a statků až po výjimečné apartmány a hotely. Už víme, že za skvělou dovolenou nemusíme cestovat po světě, ale že máme mnoho krás přímo pod nosem. 

 

Projeli jsme Čechy, Moravu a Slezsko

a zmapovali pro vás naše nejoblíbenější kouzelná místa. Najdete v nich kvalitní služby, nádherné prostředí, tradici, styl, dobrý design i výborné jídlo. Většinu z těchto míst vybudovali jejich hrdí majitelé, kteří do své práce dávají celé své srdce. A my víme, že takové nadšení a zápal pro věc je prostě znát.  

 

Místa, kam bychom nejeli podruhé, tu nenajdete.

Všechna místa jsme sami vyzkoušeli. Vybíráme takové prostory, které se nezasekly v minulém století, ale které svou gastronomií, úrovní služeb a designem odpovídají tomu, čemu většina z nás říká "západní standard". Chceme ukázat, že "český standard" už dávno nejsou jen umakartová jádra, otrávený personál, zašedlé záclony, včerejší rohlíky k snídani a plesnivé koupelnové závěsy.

 

 

Dělá nás na tom šest

 

Petr Kotík

Petr to celé vymyslel. Projel Českou republiku křížem krážem, aby našel ta pravá kouzelná místa. Několik jich skutečně našel a rozhodl se, že o nich řekne více lidem. Jak sám říká, na kouzelná místa má zvláštní intuici, která se obvykle projeví tím, že mu na tom správném místě přeběhne mráz po zádech nebo se začne nekontrolovaně culit. Důležitá je pro něj atmosféra místa a příběhy lidí, kteří tato místa vytvářejí.

Kristýna Vrančičová

Týna je pravou rukou Petra, umí zařídit všechno na světě. V týmu nám dělá pořádek a hlídá všechny termíny. V Amazing places taky mluví se všemi partnery a zjišťuje pro vás všechny novinky. I Týna má rodinu, takže na cestování s námi oceňuje nenáročnost v plánování a bezpečnost. Na kouzelných místech si všímá hlavně dobré kávy, jídla a možností pro děti.

Jana Olšovská

Jana má u nás na starost partnery a média. S našimi roubenkami, mlýny a penziony denně komunikuje a jezdí za nimi po celé republice. Procestovala přes 25 zemí, na České republice si zamilovala přírodu a vůni českých lesů. Jana ocení místo s duší, dobrým designem a přátelskou atmosférou. Je velká požitkářka, takže vám nedoporučí nic, co by nestálo za to. Bacha na ni, má neustále dobrou náladu.

Tomáš Mertlík

Tomáš pomáhá Petrovi genderově vyvažovat tým. Kromě toho se stará o partnery a interní projekty. Je aktivní sportovec, takže ho můžete často najít na softballovém nebo baseballovém hřišti. Je to jediný člen našeho týmu, o kterém můžeme říct, že lítá hlavou v oblacích (i když jen se svým dronem). Na kouzelných místech si nejvíc všímá ochoty místních, přírody a atmošky.

Duong Nguyen Jirásková

Duong se u nás stará hlavně o texty. Píše ze svého bytu, z pražských kaváren, ale i nad vařícím se hrncem pho bo. Když nepíše, tak hledá výhody života na mostě propojující Asii s Evropou, dělá kickbox nebo provází kamarády po Sapě. Při cestování ji okouzlí každé obydlí, které voní po dřevě a lučním kvítí.

Michelle Losekoot

Michelle se nám stará o marketing a obsah. Pomáhá s texty, sociálními sítěmi a s novináři. Snaží se vyprávět příběh Amazing places a hledat skvělé lidi, se kterými můžeme spolupracovat. Cestování po České republice má ráda hlavně proto, že s sebou může vzít svého labrouše. Na většině kouzelných míst  hledá Michelle hlavně zajímavý příběh, dobrý design, klid na čtení a wi-fi. 

Chcete mít informace o nových kouzelných místech a novinkách z první ruky?