5 tipů jak na trenažer

1. března 2023
Náhledová fotografie v záhlaví stránky. Obrázek je součástí struktury webu a může se vázat k obsahu.

Jezdit na kole ve sněhu a zimě venku? Radši knihu. Tedy trenažér. Ale jak si užít zimu na trenažéru a nezbláznit se z toho? Máme pro vás pár tipů a triků, jak si trénink na trenažéru užít a dostat z něj maximum. 

 

1. Správné nastavení
Před každou jízdou si cyklotrenažér správně kalibrujte a nastavte, abyste se na něm cítili komfortně. Není nic horšího, než hodinu makat na trenažéru a být u toho zkroucený jako paragraf. Řeč je hlavně o nastavení řídítek a pedálů. Při šlápnutí do pedálu mějte nohu lehce pokrčenou a řídítka nastavte tak, abyste se nehrbili a cítili se pohodlně.


2. Udělejte si pohodlí
Nezapomeňte, že jste povětšinou zavřeni v místnosti bez přirozeného proudění vzduchu. Ideální je si otevřít okno a před sebe si dát větrák. Bude vám simulovat foukání vánku jako při jízdě venku a nebudete se tolik potit. 


3. Zabavte hlavu
Obecně platí, že na trenažeru čas plynne déle než běžně. Skvělými společníky jsou podcasty, filmy nebo seriály. Čas při sledování televize z trenažéru tak využijete efektivně a na konci se budete cítit o mnoho lépe než kdybyste u sledování leželi na gauči.


4. Mějte cíl
Na trenažer nechoď jen s plánem zatočit si nohami nebo si připomenout jak se šlape na kole. Dneska má již spousty trenažérů nebo aplikací pro virtuální cyklistiku nahrané tréninkové plány na několik týdnů nebo samostatné intervalové tréninky. Hlavní výhodou dlouhodobých tréninkových plánů v aplikaci systematičnost a různorodost, díky které pak budete připraveni na zdolávání kopců nebo velkých výzev. 


5. Zkuste si výzvu
V posledních letech se hodně rozmohlo virtuální závodění během zimy. Pro někoho blbost, pro někoho skvělá příležitost jak si užít zimní večery. Jednu takovou výzvu si pro vás připravili naši parťáci ze Specialized
 

Láká vás si zkusit legendární okruh Velké ceny Svorada? V sobotu 9. března se pojede virtuální závod v aplikaci Rouvy, na který se můžete přihlásit i vy a zkusit si tak závod nanečisto z pohodlí svého domova. A kdo ví. Třeba se potkáme v létě v Brně na startu. Link na event zde: https://rouvy.com/events/race/113769 

Podobné články