Zámek Mitrowicz

Toužíte se alespoň na jeden den stát princeznou ze zámku, nebo zámeckým pánem, který obhospodařuje své panství? Zámek Mitrowicz je pro vás to pravé. Pronajměte si jej na svou svatbu, nebo si jen užijte krásné okamžiky v místním zámeckém parku.


Historie zámku je pohnutá. Od roku 1565 stojí v obci Koloděje nevelké šlechtické sídlo, které v 18. století získalo dnešní zámeckou podobu. Období komunismu se však na budově a dalších objektech velmi podepsalo, protože připadly místnímu JZD, samotná budova pak jako depozitář muzea. Od roku 2008 ale zámek prochází postupnou rekonstrukcí, v roce 2016 se poprvé otevřel veřejnosti na více než jeden den.


KDE BUDETE SPÁT

Hosté, kteří na zámku přespí, mohou spočinout v šesti zámeckých pokojích ve druhém patře zámku. Celkem se sem vejde 18 lůžek.  Jednotlivé pokoje mají zrestaurovaná původní zámecká kamna a jsou zařízené historickým nábytkem, současně ale nabízejí moderně pojatý koupelnový box a pohodlná lůžka pro dokonalý odpočinek a relaxaci. Zámek je celoročně vytápěn. Pro novomanžele je zde pak připraveno jedinečné svatební apartmá, z nějž je ohromující výhled na nasvícenou stropní fresku v kapli sv. Anny. Snoubenci či novomanžele si mohou užít velkou samostatně stojící vanu pro dva, ale i nádhernou postel s velmi pohodlnou matrací. Pokoj nabízí dostatečně velký prostor se zrcadlem pro přípravu nevěsty.


CO TAM BUDETE DĚLAT

Dopřejte si chvíli klidu a užijte si pobyt v parku jako správní aristokraté. Rozložte si v zámeckém parku deku a pochutnejte si na výborných dobrotách ukrytých v piknikovém koši. Zámek leží na břehu Lužnice, a tak si můžete dopřát okružní plavbu lodí. NÁŠ TIP: Do konce července je na Zámku Mitrowicz výstava České korunovační klenoty na dosah,  kde najdete věrné repliky Svatováclavské koruny a též žezla i jablka.


Co byste ještě měli vědět:

Individuální ubytování v zámku není možné, ubytování je možné jen při využití veškeré kapacity.

Snídani lze objednat individuálně.

Zámek je v průběhu léta otevřený pro veřejnost, zúčastnit se můžete komentovaných prohlídek interiérů a zahrady.

Na zámku můžete zažít svatbu či zásnubní oslavu, se vším vám pomůže svatební koordinátor.

Lze si zde pronajmout atraktivní prostory pro pořádání komornějších firemních a společenských akcí, ale i hlavní zámecký sál či stylovou restauraci v přízemí.

Součástí pronájmu prostor je i možnost zapůjčení veškeré potřebné techniky.

Chcete mít informace o nových kouzelných místech a novinkách z první ruky?