Zámek Mitrowicz

Toužíte se alespoň na jeden den stát princeznou ze zámku, nebo zámeckým pánem, který obhospodařuje své panství? Zámek Mitrowicz je pro vás to pravé. Pronajměte si jej na svou svatbu, nebo si jen užijte krásné okamžiky v místním zámeckém parku.

Historie zámku je pohnutá. Od roku 1565 stojí v obci Koloděje nevelké šlechtické sídlo, které v 18. století získalo dnešní zámeckou podobu. Období komunismu se však na budově a dalších objektech velmi podepsalo, protože připadly místnímu JZD, samotná budova pak jako depozitář muzea. Od roku 2008 ale zámek prochází postupnou rekonstrukcí, v roce 2016 se poprvé otevřel veřejnosti na více než jeden den.Číst více

Vybavení

  • Kavárna
  • Parkování
  • Restaurace
  • Vana
  • Wifi
Zobrazit veškeré vybavení

KDE BUDETE SPÁT

Hosté, kteří na zámku přespí, mohou spočinout v šesti zámeckých pokojích ve druhém patře zámku. Celkem se sem vejde 18 lůžek.  Jednotlivé pokoje mají zrestaurovaná původní zámecká kamna a jsou zařízené historickým nábytkem, současně ale nabízejí moderně pojatý koupelnový box a pohodlná lůžka pro dokonalý odpočinek a relaxaci. Zámek je celoročně vytápěn. Pro novomanžele je zde pak připraveno jedinečné svatební apartmá, z nějž je ohromující výhled na nasvícenou stropní fresku v kapli sv. Anny. Snoubenci či novomanžele si mohou užít velkou samostatně stojící vanu pro dva, ale i nádhernou postel s velmi pohodlnou matrací. Pokoj nabízí dostatečně velký prostor se zrcadlem pro přípravu nevěsty.

Nově byla otevřena budova bývalého pivovaru z druhé poloviny 19. století, v níž najdete dalších 13 vkusných, moderněji pojatých pokojů. Celková kapacita zámku se tak rozšířila na více než 40 lůžek. 

CO TAM BUDETE DĚLAT

Dopřejte si chvíli klidu a užijte si pobyt v parku jako správní aristokraté. Rozložte si v zámeckém parku deku a pochutnejte si na výborných dobrotách ukrytých v piknikovém koši. Nebo si jen užijte chvíle nicnedělání u přírodního jezírka s výhledem na celé panství, možná budete mít štěstí a zahlédnete i místní žáby nebo užovku. Zámek leží na břehu Lužnice, a tak si můžete dopřát okružní plavbu lodí. 

CO BYSTE MĚLI JEŠTĚ VĚDĚT

Individuální ubytování v zámku není možné, ubytovat se můžete jen při využití veškeré kapacity.

Snídani lze objednat individuálně.

Zámek je v průběhu léta otevřený pro veřejnost, zúčastnit se můžete komentovaných prohlídek interiérů a zahrady.

Na zámku můžete zažít svatbu či zásnubní oslavu, se vším vám pomůže svatební koordinátor.

Lze si zde pronajmout atraktivní prostory pro pořádání komornějších firemních a společenských akcí, ale i hlavní zámecký sál či stylovou restauraci v přízemí.

Součástí pronájmu prostor je i možnost zapůjčení veškeré potřebné techniky.

Slovo majitele

Michal Bedřich, manažer zámku
17/05/2018
Neopakovatelný genius loci na břehu řeky Lužnice... Zahrada s více jak 10.000 sazenicemi... Svatební apartmá s výhledem na stropní fresku v kapli sv. Anny...
Neopakovatelný genius loci na břehu řeky Lužnice... Zahrada s více jak 10.000 sazenicemi... Svatební apartmá s výhledem na stropní fresku v kapli sv. Anny...

Zámek Mitrowicz

Koloděje nad Lužnicí 1
375 01, Týn nad Vltavou
Česká republika

Další nabídky v této lokalitě

Šupina a Šupinka

Restaurace

Boží Oko

Penziony

Statek Polžov

Malé penziony

Šupina a Šupinka

Malé penziony

Thir

Malé penziony