Vinařství Obelisk

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Milujeme víno, hlavně v jeho tekuté formě. A proto pro vás hledáme stále nová místa na Moravě, kam vyrazit na skleničku a za hezkým ubytováním. A takové místo jsme našli v centru všeho dění, ve Valticích. A co pro majitele vinařství, Františka Fabičovice, znamená víno?

„Víno je jako život. Krásné, vášnivé, smyslné, ale někdy i trpké a nelítostné. Provádí nás jeho úskalími, je němým svědkem všech důležitých událostí v něm. Obsáhne všechny lidské smysly a touhy. Je poesií pro chuťové buňky a balzámem pro duši. Pro neopakovatelnou cestu života. Proto Vinařství Obelisk.“ 

Jak to tam chodí

Celé vinařství majitelé elegantně rozdělili do dvou částí. V horní, nadzemní části, najdete ubytování, reprezentační a degustační prostory. Nehledejte v interiéru zbytečné kusy nábytku přeplněné dekoracemi. Naopak vše je zařízeno minimalisticky, ale vymyšleno do posledních detailů. Ve spodní části, tedy podzemní, se ukrývá vinařský provoz, kam samozřejmě můžete nahlédnout. 

Máme pro vás tip: Právě jste se zasnoubili a hledáte ideální místo pro váš den D? Co takhle svatba na Moravě? Svatební koordinátoři z Vinařství pro vás vše zařídí, obstarají catering a můžete si být jisti, že víno poteče ve váš velký den proudem.

Kde budete spát

Pokoje jsou buď jednolůžkové nebo dvoulůžkové, jednoduše, ale efektivně zařízené. Ke každému pokoji náleží soukromá koupelna s velkým proskleným sprchovým koutem a toaletou. Ručníky i přírodní kosmetika je vám samozřejmě k dispozici. Všechny čtyři pokoje ve Vinařství Obelisk jsou laděné do šedých tónů s použitím dřeva. A co by to bylo vinařství, kdyby každý pokoj neměl soukromou vinotéku plnou domácích vín. No není to sen? 

Co tam můžete dělat

To, že ochutnáte víno z Vinařství Obelisk, je snad jasné. Ale co takhle využít možnost řízené degustace? Už jste někdy na degustaci byli? Vinař Filip Lutzký vás provede sklepy, kde vám popíše, jak celý proces výroby vína vzniká, kolik úsilí a času za tím stojí a samozřejmě vám dá ochutnat i ty největší poklady, jaké ve vinařství mají.

Do města Valtice to máte pěšky pár kroků. Rozhodně nevynechejte zámek Valtice, kde si můžete ve sklepení prohlédnout největší expozici moravských vín nebo se projděte po naučné vinařské stezce. Víno vás tady bude zkrátka provázet na každém kroku.

Co byste měli ještě vědět

  • Bohaté snídaně formou švédských stolů máte v ceně 
  • Parkovat můžete přímo u hotelu
  • Wifi máte k dispozici v celém areálu
  • Domácí mazlíčky nechte raději doma

Další nabídky v této lokalitě

Hotel Volarik

Hotely

Štajnhaus

Malé penziony

Vila Mia Valtice

Kouzelné chalupy

Apartmány Vila Mia

Apartmány

Apartmány Ladná

Apartmány