Ubytování Javorka

V České Třebové na Vás čeká kouzelná prvorepubliková vila, v níž se o Vás postará ten nejmilejší mladý pár Bára a Vojta se svým přátelským psem Benjaminem. Ti vlastníma rukama vybudovali a zařídili dva apartmány, jejichž hravý design Vás nadchne.

Kde budete spát

Bára s Vojtou, profesí interiérová designérka a grafik, se rozhodli zúročit své zkušenosti s navrhováním celých konceptů hotelů a restaurací ve vlastním malém projektu, který tvořili s obrovskou radostí a energií. Majitelé si vše realizovali sami, od návrhu interiéru, tvorby webu, grafiky, vlastní tapety a obrazů na zeď až po výrobu a renovaci nábytku a svítidel.

Pro Váš pobyt si můžete vybrat buď apartmán pro čtyři osoby, nebo romantický pokoj pro dva. V obou pokojích si majitelé pohráli s detaily. Objevíte v nich stolky vyrobené z kovových bedýnek z místní továrny, stůl z bývalých půdních trámů, koupelnové světlo z oprýskané konve na mléko a dokonce i výroba úchytek do kuchyně probíhala vlastnoručně. Všechna energie, kterou Bára s Vojtou do vylepšování pokojů dávají, je cítit v celém domě.

Co tam můžete dělat

Vila, kterou si nechal na zakázku postavit sládek místního pivovaru, je zasazená v anglickém parku. Můžete si v něm zpříjemnit den procházkou, vyslat děti na hřiště, zacvičit si ve venkovní posilovně nebo se osvěžit z pramene léčivé vody.

Pro turisty je ideální využít několik turistických stezek směr Hory a Kozlov, které se v zimě mění v běžkařské trasy. Kousek od vily mohou v zimě Vaše děti (a Vy) sáňkovat, boby a sáňky si můžete půjčit přímo od majitelů. V České Třebové najdete dokonce sjezdovku, kterou lze využít i v létě pro sjezdy na čtyřkolkách a terénních kolech.

Pokud Vás láká spíše kultura, zajděte do nového muzea, navštivte nejstarší rotundu ve východních Čechách či kostel sv. Jakuba. Mnoho zajímavých koncertů, divadel a přednášek se pořádá kousek od vily v Malé scéně. A dokonce přímo před domem objevíte malý amfiteátr, kam můžete během prázdnin zajít na koncerty, divadla a večerní promítání. Pro Vaše pohodlí Vám majitelé zapůjčí deky a lehátka, i když je vše tak blízko, že se můžete dívat i z okna.

Co byste měli ještě vědět

  • TV a wifi je samozřejmostí
  • Snídaně není součástí ubytování, ale v obou pokojích najdete plně vybavenou kuchyňku
  • Když budete mít štěstí, ochutnáte Bářiny výborné koláče
  • Na jaro je plánována výroba kol pro hosty ze starých Esek a Favoritů

Ocenění

  • Vítěz v kategorii Malé penziony 2017 Vítěz v kategorii Malé penziony 2017
Veškeré ocenění

Recenze od týmu AP

Hana
Hana
02/05/2018
Javorku nemůžete nemilovat. Bára, Vojta a jejich pes Benjamin šíří pozitivní vibrace a v Javorce je to cítit. Přízemí domu, které sami zrekonstruovali, je jak vystřižené z designového časopisu. A Bára navíc peče fantastické koláče.
Javorku nemůžete nemilovat. Bára, Vojta a jejich pes Benjamin šíří pozitivní vibrace a v Javorce je to cítit. Přízemí domu, které sami zrekonstruovali, je jak vystřižené z designového časopisu. A Bára navíc peče fantastické koláče.

Další nabídky v této lokalitě

Hotel & Depandance Kopacka

Boutique hotely

Srub Midla

Kouzelné chalupy

Sýpka Arnoštov

Upper Class

Hide in City

Apartmány

Chalupa Sokolík

Kouzelné chalupy