Tiny House Done

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Spousta z nás si stěžuje na málo prostoru v domácnosti. Kam umístit postel, kam skříň, takhle velká sedačka se mi do obýváku nevejde a kolik prostoru je málo pro to, abych si ráno uvařil v kuchyni čaj? Parta nadšenců se ale nenechala odradit nedostatkem místa a naopak se jím inspirovala. Zamysleli se nad tím, kolik je minimálně potřeba prostoru, aby do jednoho domku dostali vše potřebné, co člověk k žití potřebuje. A z toho vznikl Tiny House Done.

Jak to tam chodí

Obvodové zdi Tiny House jsou primárně ze dřeva. Výrobci se snažili být čistě ekologičtí a pracovat s udržitelnými zdroji. Kromě toho, že se v takovém domku můžete ubytovat, vyrábí je mimo jiné i na zakázky. Proto se snaží každý pokácený strom, který byl použit na výrobu  domu, znovu zasadit. Takže nový dům pro vás = nový strom v lese. Tím si splníte rovnou dva body z životní triády: Postavit dům, zasadit strom, zplodit syna. To poslední vám nedokážou zajistit, ale třeba se to povede přímo v Tiny  House Done.

Kde budete spát

Tady se není o čem dohadovat, místo je vhodné jen pro dva lidi. Ostatně i to je dost na fakt, že výměra domku činí pouhých 12m2. A co v něm najdete? Naprosto vše potřebné k víkendovému pobytu. Místnosti dominuje nadrozměrná manželská postel, vedle ní stolek s posezením a krbem, takže ani v zimě nezmrznete. A samozřejmě v domku najdete i kuchyňský kout, kde si ráno zvládnete nachystat ranní kávu společně s něčím malým na zub. Vařič tu sice není, ale pokud se vám podaří zatopit v kamnech, pánvičku na vajíčka tu budete mít k dispozici. Samozřejmostí je i malá, přesto dostačující koupelna se sprchovým koutem a toaletou.

Co tam můžete dělat

Co byste tak mohli dělat v Tiny House Done? Válet se a odpočívat. Jen se zachumlejte do peřin a zadívejte se z oken, které tvoří celou jednu stěnu obytného domku. Třeba budete mít zrovna štěstí a zahlédnete tamhle srnku, tamhle poskakujícího zajíce. Ráno vás zase probudí vycházející slunce a když si necháte na noc pootevřené okno, tak i cvrlikající ptáci. Pokud byste přeci jen nechtěli jen odpočívat (věříme, že i tací se tu najdou), vyrazte do okolí. Tiny House najdete ve Smržovce, takže možností výletů je tu celá řada. Po cestě zpět do Tiny House se zastavte pro chleba u místního pekaře, pana Maška, k tomu vedle pořiďte pár špekáčků, rozpalte oheň před domkem a plán na večer je jasný.

Co byste měli ještě vědět

  • Pokud byste se následně rozhodli jeden z projektů koupit, cenu za pobyt vám odečtou
  • Wifi tu nehledejte a raději si jednou dopřejte život offline
  • Dřevo na zátop budete mít samozřejmě nachystané
  • Do Tiny House Done budete potřebovat jen vhodného parťáka, vše ostatní tu najdete

Další nabídky v této lokalitě

Jizerská vyhlídka

Kouzelné roubenky

Domesi Concept House - Pulečný

Kouzelné chalupy

Svatá Panna

Kouzelné roubenky

Brejlovka

Kouzelné chalupy

Chalupa Sklářská

Kouzelné chalupy