Thir

Milovníci vína by se měli zastavit v Táboře, kde na ně čeká unikátní vinný bar, který nabízí přírodní, naturální a biodynamická vína. Potkáte tu spontánně kvašená vína, vyrobená bez zbytečných zásahů. Právě taková vína prý přinášejí pravdivou informaci o místě svého původu a schopnostech vinaře. O výběr vín se stará Honza Čulík a všechny vinaře, jejichž vína zde prodávají, tu osobně znají.


Součástí pensionu je i restaurace. Hlavní důraz se tu klade na lokální suroviny. Ty do Thiru dodává zhruba desítka pěstitelů a chovatelů z okolí Tábora. Mangalice od pana Civína, hovězí z farmy Liška, zelenina od Antušků, pana Kořénka či Mlýnce, mléčné výrobky z Bláhova dvora, kozí sýry od Burziků a další pracovití sedláci jsou hlavními hvězdami zdejší kuchyně.

Číst více

KDE BUDETE BYDLET

Ve druhém a třetím patře je penzion, kde si můžete vybrat z nově zrekonstruovaných pokojů. TY mají velkoryse řešené koupelny,dřevěné podlahy a velkou postel. Užijete si přenocování v historické budově, kde uvidíte klenuté stropy či výhledy na střechy táborských domů.

CO TAM MŮŽETE DĚLAT

Přes den se projděte po městě, jehož centrum je památkovou rezervací. Tábor byl založen husity a památky po nich najdete po celém městě. Navštívit můžete Husitské muzeum, Starou radnici i věž Kotnov. V létě se můžete vykoupat v rybníku Jordán, kde mají krásně zrekonstruovanou pláž. Okolí Tábora je plné dalších cyklistických a turistických cílů. A večer si vychutnejte v místní vinném baru.

CO BYSTE JEŠTĚ MĚLI VĚDĚT

  • Bezdrátové internetové připojení je dostupné v celém hotelu zdarma. 
  • V ceně ubytování je snídaně
  • Pokud nahlásíte dopředu, postarají se o vás i v případě, že máte bezlaktózovou či bezlepkovou dietu.
  • Domácí zvířata nejsou povolena.
  • Parkování u hotelu není možné, parkuje se na jednou ze dvou táborských náměstí.

Další nabídky v této lokalitě

Samota Hojšín

Kouzelné chalupy

Zámek Mitrowicz

Hotely

Wellnessfishing

Glamour camping

Hotel Nautilus

Hotely

Šelmberský mlýn

Kouzelné chalupy

Nejprve se musíte přihlásit