Sudetský grunt

Dárkový voucher Místo akceptuje dárkové vouchery

Zděný dům z roku 1858 prošel citlivou rekonstrukcí, díky které nabízí všem, co si do něj najdou cestu, perfektní pohodlí a příjemný odpočinek. Sudetský grunt byl uveden do původního stavu při respektování všech jeho specifik. Při jeho obnově se podařilo zachovat ráz domu a tradiční architekturu. Zároveň se při jeho vybavování dbalo na to, aby měli návštěvníci k dispozici vše, co by mohli v rámci svého horského pobytu potřebovat. Pobyt zde si určitě užijete, ale těšte se především na klidné prostředí a nádhernou přírodu v okolí gruntu. Nachází se v CHKO na polosamotě, obklopený ovocným sadem a potůčkem, kde zahlédnete kroužící káňata a srnky.

Vybavení

Jak to tam chodí

Sudetský grunt má ideální polohu na polosamotě. Za stavením je přímý vstup do sadu a na pastviny, procházkou se dostanete do nedalekého lesa. Výtečné místo pro ty, kteří si rádi zajdou zaběhat. Až se vrátíte z výletu nebo horské tůry, těšit se můžete na odpočinek a nabírání nových sil ve wellnessu, ve kterém nechybí a vyhřívaný koupací sud, infrasauna a finská sauna. Využívat můžete také krásný altán s kuchyní a pohodlným posezením, kde se dá něco chutného ugrilovat a posedět se sklenkou vína. Kochat se u toho můžete výhledem na ovocný sad a kvetoucí louky.

Kde budete spát

Vybrat si můžete ze dvou apartmánů - Vřesovky a Švýcárny. Ty jsou samostatné, sdílí pouze lyžárnu/kolárnu. Pokud ale cestujete ve velké skupině, můžete je propojit. Oba apartmány mají svůj samostatný vchod s letní terasou a svá parkovací místa. Těšit se můžete na spánek v dobově zařízených ložnicích s pohodlnými postelemi. Samozřejmostí je dětská postýlka a židličky, pokud cestujete s dětmi. Ranní kávu za hezkého počasí si vychutnáte na verandě.

Co tam můžete dělat

Užijte si po náročném dni na horách relax ve wellness zóně. Vypotit se ze všech starostí máte možnost ve finské a infra sauně, hřejivé uvolnění na vás čeká v horkém koupacím sudu. Okolí apartmánů nabízí nepřeberné množství skvělých příležitostí k výletům, sportovnímu vyžití i zábavě. Určitě doporučujeme výlet do Dlouhých Strání, a to nejen kvůli úžasnému výhledu na místní vrcholky hor. Vynechat byste neměli ani výstup na Praděd nebo návštěvu termálních lázní Velké Losiny. Jeseníky jsou skvělé nejen pro cyklisty a lyžaře.

Co byste měli ještě vědět

  • Domácí mazlíčky nechte pro tentokrát doma.
  • Wellness je za poplatek.
  • Do budoucna je v plánu ještě jeden apartmán nad stodolou a vinný sklípek.
  • Stodola je k dispozici pro větší akce - teambuildingy, oslavy a svatby.
  • U altánu se můžete protáhnout při praktikování jógy.

Slovo majitele

Ivan Kunert
26/03/2021
Jaro v magických Jeseníkách vás osvěží na těle i duchu. Načerpáte novou energii toulkami po horských hřebenech a příjemně si užijete pobyt ve stavení plného historie a zdravého přírodního okolí.
Jaro v magických Jeseníkách vás osvěží na těle i duchu. Načerpáte novou energii toulkami po horských hřebenech a příjemně si užijete pobyt ve stavení plného historie a zdravého přírodního okolí.

Další nabídky v této lokalitě

Villa Regenhart

Boutique hotely

Resort Sobotín

Hotely

Fortys Morávka

Kouzelné chalupy

Kolovna

Penziony

hideandseek - Aranka ve Vlčicích

Glamour camping