Stará Izba

Kouzelné místo na Slovensku

Chalupa Stará Izba se nachází v malebném prostředí regionu Orava pouhé 4 kilometry od polských hranic. Polosamota nedaleko od Oravské přehrady je ideálním místem jak pro rodiny s dětmi, tak pro milovníky přírody, turistiky a dalšího aktivního vyžití.

.

Jak to tam chodí

Zchátralý dům zdědila majitelka Martina po svých prarodičích a do místa se zamilovala už jako dítě. Rozhodli se proto s manželem chalupu kompletně zrekonstruovat, což jim nakonec trvalo 5 let, ale rozhodně to za výsledek stálo. Chaloupka působí jako z pohádky a každý kout a doplněk má svůj příběh. Majitelé tu často pobývají i se svými čtyřmi dětmi, chalupa je tak ideální pro rodinné pobyty.

Kde budete spát

Z předsíně lemované schodištěm se přes kuchyni dostanete do společné obývací místnosti s velkým rohovým gaučem. Světlá kuchyně, která vyniká červenou lednicí, je vyrobená na míru a vybavená vším potřebným. Jídelní stůl a lavice v rohu jsou zachráněné originální kousky, ale největší pozornost poutá netradiční pec. Ta svým tvarem a členěním vytváří nepopsatelnou atmosféru. Podkroví tvoří koupelna a tři romanticky zařízené ložnice, z nichž je krásný výhled na vrcholky hor.

Co tam můžete dělat

I přes původní ráz chalupy a tradiční prvky tady využijete všechny moderní vymoženosti jako podlahové topení, myčku, satelit či wi-fi. Děti si zamilují pelíšek na peci, kde je dostatek polštářů, dek a plyšáků na hraní. V létě je k dispozici zahradní trampolína a posezení s grilem. Okolí je ideální jak na cyklovýlety a turistiku, tak na zimní sporty nebo jízdu na koni.

Co byste měli ještě vědět

  • Parkovat lze přímo u objektu.
  • Wi-fi je k dispozici.
  • Skvělé vybavení pro rodiny s dětmi.

Další nabídky v této lokalitě

Chata Kamenie

Kouzelné chalupy

Hotel Rotunda

Boutique hotely

Chalets Jasná Collection

Upper Class

Hotel Tri Studničky

Upper Class

Chalúpka Borové

Kouzelné roubenky